Prostě jak to nedělat..

Aneb kritika všeho a všech :-D
Zamčeno
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

raia napsal:
Piskot napsal:No, nechtěl jsem původně přispívat, ale nějak mi to nedá...
Dobře napsáno. Pěkně jsi vystihl to "až". Už se těším až to tak někdy bude. Zatím si budeme muset vystačit s tím, co nám orgové nachystají.
Co se týče smrťáka samotného - namísto pranýřování si s ním o tom můžete promluvit, mohu sehnat kontakt. Myslím, že bude nakloněn debatě.
Co vím, tak jezdí jen na akce, kde jej chtějí (tzn. orgové na Valdštejnských slavnostech věděli, že bude účasten).
Ano az... Az to udela nekdo za nas.
Organizatori takovych akci zpravidla vubec nevi co je spravne co je dobre a naopak. Spolehaji v tom na nas na lidi, kteri se dle nich i cele siroke verejnosti, v historii vyznaji a berou to jako jistotu, ze to co je nami vsemi predkladano tak to tak bylo. Ale je to skutecne tak? No vubec to tak neni. A jak to zlepsit? Jedine tak ze se budeme se znazit tohle zmenit my sami. A to tim ze sami budeme lepsi, budeme mluvit s organizatory a necekat co nam nachystaji, a nebo prave zde ukazat chyby a nesmysly ktere se pachaji v nasich radach. Samo se to neudela.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Saman
Příspěvky: 211
Registrován: Ne 11. Říj 2009 17:48:41
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Saman »

Mě osobně tato postava při bitvě taky vadí.
Piskot to napsal dobře. Dovedu si ho představit i v atmosferické dohře klasické rekonstrukce.
"Je dobojováno. Vítězové pobrali co mohli a odtáhli, na poli zůstali jen těžce ranění a mrtví.." a do toho by v kouři přešel bojiště Smrť.
Ale on tam šaškoval celou bitvu, stejně jako předloni na Ostravě.

Nicméně zrovna na Valdštejnkách bych to možná ani neřešil, je to prostě zpackaná bitva v mnoha směrech. Když může být Valdštejn celou dobu bez klobouku, může tam být i Smrť a pro mě za mě klidně i vodník.

Ještě přihodím videomyšlenku dne: http://www.youtube.com/watch?v=QtZNrP-lYOs
mušketýr Regimentu zemské hotovosti

Arte et marte dimicandum!
~ Je nutné bojovat moudře a tvrdě!
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Bum »

Souhlasím s Piškotem. Smrt má na bojištích opodstatnění, jen pokud je skutečně organickou součástí děje a je od začátku do konce zakomponována do příběhu. V tom případě by jí musel být uzpůsobený celý scénář. Jinak je to dost omšelá až trapná rekvizita a k Valdštejnkám se očividně nehodila. Kdyby se promenovala po tržišti, tak proč ne, ale na tom bojišti byla fakt jak pěst na oko.
Avátar uživatele
Vandal
Příspěvky: 36
Registrován: Po 05. Led 2009 19:47:13
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Vandal »

Když jsem smrťáka viděl na bitvě poprvé, tak to byla prča. Když už ho potkávám na asi osmé bitvě v řadě, už mě začíná poněkud obtěžovat.

Navíc je nesmrtelný. S kozákama jsme do něho dali dvě salvy a vůbec nepadl! Příště dostane čakanem :twisted:
"Bijeme vlastní, aby se nás cizí báli."

Podprase Mortaignova Regimentu
Písař Huljajpoľské kurině Záporožských kozáků
Corporal K.u.K. Infanterie Regiment No.8 Erzherzog Carl Stephan
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Bum »

Už se v tom neorientuju, tohle má být vzor, nebo odstrašující příklad?
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

Bum napsal:Už se v tom neorientuju, tohle má být vzor, nebo odstrašující příklad?
Nazor si muzes udelat sam. Napriklad ja v tom spatruji naprosto dokonale zpracovani vsech mozny chyb a hlouposti v jedne bitve. Takze je mozne, ze diky tomu to asi nepostrada prvky geniality :-).. Ale kazdy to muze videt jinak. Jak se to tobe osobne libi?
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Bum »

Mně to osobně připadlo jako děs běs, proto mě trochu postrašilo to "Poučte se", které jsem napřed vnímal jako "Tady se podívejte, jak se to má dělat". Tak zaplaťpánbu to bylo myšleno jinak.
Avátar uživatele
Saman
Příspěvky: 211
Registrován: Ne 11. Říj 2009 17:48:41
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Saman »

Musíš aplikovat pattern '<text_prispevku> <nazev vlakna>', pak to začne dávat smysl.
Poučte se.. jak to nedělat.

Jinak ty pikenýrské přetlačovačky už nejsou ani originální, ty jsou prostě strašné. To už by bylo lepší, kdyby si vzali larpové měkčené píky s polštářem na hrotu a šli do sebe klasicky.
mušketýr Regimentu zemské hotovosti

Arte et marte dimicandum!
~ Je nutné bojovat moudře a tvrdě!
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

Bum napsal:Mně to osobně připadlo jako děs běs, proto mě trochu postrašilo to "Poučte se", které jsem napřed vnímal jako "Tady se podívejte, jak se to má dělat". Tak zaplaťpánbu to bylo myšleno jinak.
Ja se rad poucim z chyb druhych. Nestoji me to potom jak castak penize. Proto ten komentar o tom .pouceni. :D
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Zamčeno