Problematika uniforem

Odpovědět
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Problematika uniforem

Příspěvek od raia »

Bavíme-li se o obyčejných trůpících, tak bych řekl, že jedinou méně používanou barvou byla černá / tmavě modrá, kterou spíše nosily měšťané.
I té žluté bych se nebál, ale pokud chceš být opravdu nuzný voják, tak ideálka jsou různé odstíny šedo zeleno hnědé, jako výstřelek bych pak považoval červenou, kterou se snažili mít snad všici... ale možná je to jen tím, že tehdejší malíři neuměli namíchat dostatečné odstíny barev (ale to mi bylo vyvráceno studenty výtvarných škol).
Jinak jak říkají všici - žádné výrazné barvy, jen len/vlna, bez hedvábí.

Nádherné náhledy na barevnost vojsk má Snayers / Vrancx - nemáte někdo od nich kvalitní (ostré a s vysokým rozlišením) obrázky? Na netu jsem toho našel pomálu :(
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematika uniforem

Příspěvek od Olaff »

Najlepsie od Snayersa a Vrancxa, co sa mi dostalo do ruk, su tusim len tie ilustracie z knihy Cerny den na Bile hore... A tie su tam zalostne male... Inak ako hovoris, na nete je toho celkom malo, doma mam snad iba jeden, co stoji aspon trochu za to... Predpokladam vsak, ze ten budete uz mat... :(
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Problematika uniforem

Příspěvek od raia »

Luxusní zvětšeniny / kopie(?) mají v Vojensko-historickém muzeu ve Stockholmu. Škoda, že jsem si je nenafotil líp. Megaluxusní je zimní obléhání Freibergu :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Avátar uživatele
Mlask
Příspěvky: 182
Registrován: Út 11. Lis 2008 19:15:27
Místo/Bydliště: Pribram
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematika uniforem

Příspěvek od Mlask »

Děkuji všem za odpověd a obrázky. Ještě se zeptám na tkaný vzor vlny. Co říkáte je lepší, vhodnější ta chlupatá vlna (filc) nebo ta se vzorem rybí kosti? Docela mne na BH překvapilo kolik lidí má tu rybí kost.
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM
Odpovědět