badatelská práce

Avátar uživatele
Bombon
Příspěvky: 57
Registrován: Stř 27. Led 2010 23:42:29

Re: badatelská práce

Příspěvek od Bombon »

Prej stareho vlcaka, jeste jsem ani nedostudoval... 8-)

Teda z toho, cos vyjmenoval, by me zajimalo uplne vsechno! Zejmena to znasilneni a ti voli, to je presne to, co hledam :-)
Tam od vas o Brandyse za tricitky pise nejaky Šulc, asi ho znas.
Proboha co Klaus zase kde provedl? :-)
enc
Příspěvky: 16
Registrován: Čt 16. Pro 2010 10:31:24

Re: badatelská práce

Příspěvek od enc »

Takže zítra xeroxuju a posílám do konce tejdna.Dostaneš i glejt na publikování.prej se to má...ale co je mi po tom,je to pro kámoše.Jo a Klause vABC ti tam přihodím.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: badatelská práce

Příspěvek od Alistaire »

Zavítal jsem jenom na chviličku před spaním, mám teď toho pracovně moc... Odpovím posléze.
Bombon napsal:Napriklad co takhle asi pred rokem diskutovana otazka "musketyr/schützen"? Mam vtiravy pocit, ze krom nas o tom nikdo v Cechach nevi. Vzhledem k tomu, ze se pohybuji na univerzitani pude, tak vim, ze existuje jisty hlad po novych informacich v tomto oboru.
Konkrétně o tomto zpracovával kolega z regimentu práci... Dopadla na univerzitní půdu, pokud vím.
Bombon napsal:... Kamarad jeste s jednim znamym prekladaji Ospreye, bitvu u Marston Moor a velmi by ocenili nejake info.
Pokud překládají Marston Moor 1644 od Tinceyho , tak bych měl k tomu asi toto : http://mortaigne.com/marston-moor-1644.a169.html
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
enc
Příspěvky: 16
Registrován: Čt 16. Pro 2010 10:31:24

Re: badatelská práce

Příspěvek od enc »

Takže švédi jsou odeslaní a máš co číst.Jinak - ještě na začátku druhý války se v Kostelci vystavoval rakouský jezdecký prapor z třicetileté války.Dokládá se jeho přítomnost v tisku a byl v soukromých rukách statkáře,kde se předával z generace na generaci.Za třicítky tam ložírovalo Waldštejnovo jezdectvo....už po tom jdu.Vyhlašuji pátrání po opisu kroniky Jiřího Vácslava Paroubka,někdy vikáře a faráře vLíbeznicích/1740-1774/ vydanýchv roce? Vácslavem Benešem Třebízským. Originál shořel s Nosticovou knihovnou na zámku v Měšicích během rabování RG v Květnu 1945...mám jenom polovinu. Někde musí být celej opis.Nic lepšího na sedmiletku v Praze a okolí neznám.Ten farář zaznamenával neskutečný detaili a je předpoklad najít zapomenuté hroby vojáků.
Avátar uživatele
Bombon
Příspěvky: 57
Registrován: Stř 27. Led 2010 23:42:29

Re: badatelská práce

Příspěvek od Bombon »

Paroubka jsem si nechaval proverit pres ruzna muzea, archivy a ustavy a vsechny se shoduji na tom, ze opravdu shorel a krome castecneho opisu z 19. stoleti se nic nezachovalo. To ovsen neznamena, ze se preci jen nejake torzo nemuze objevit... Mozna bych se mrknul do pozustalosti Vaclava Benese Trebizskeho, ktery v r. 1884 ten uryvek vydal. Treba mu zustalo neco za nehty...

Mam dostupne pameti Sporkova spravce panstvi Lysa nad Labem z teze doby, ale ty nejsou ani z poloviny tak ctive jako Paroubek :-(
enc
Příspěvky: 16
Registrován: Čt 16. Pro 2010 10:31:24

Re: badatelská práce

Příspěvek od enc »

Zítra půjdeš asi na poštu....Zbytky nespálených knih byly dle pamětníka naházeny na nákladní auto a odvezeny směr Praha...Ergéčka pak začalo bavit střílení zajatců./hodně ošklivá dokumentace a tu nezveřejním/.Ale zato se pochlubím,že jsem se dnes doškrábal omítkama na sgrafita/kol.1580/ a našel náhernou dětskou kresbu/maminka,tatínek a kůń/,tak kol.r.1600-1650/uvnitř šlosu.
enc
Příspěvky: 16
Registrován: Čt 16. Pro 2010 10:31:24

Re: badatelská práce

Příspěvek od enc »

V mělnickém muzeu mají "Město ve válce-válka ve městě",což je vázaná kniha od Jana Kiliána o Mělníku 1618-1648.Je to 300 stran nejuceleněji zpracovaného archivního materiálu,čtecí jen pro fajnšmekry,ne pro normální civily. Vyšlo v r.2008 v nákladu jen 800 kusů. V prodeji u kasy. Doporučuju šťouralům do třicítky. Encák
Odpovědět