Prostě voják

Czernozub
Příspěvky: 8
Registrován: Pá 27. Led 2012 0:24:32

Prostě voják

Příspěvek od Czernozub »

Sebrali mě z pole, vrazily do ruky kvér, a že prej jdem k nějakýmu Jankovu, střílet Švédy...

Obrázek

Obrázek

Prosím o kritiku. Jako prvořadá inovace do budoucna je plánován kabátec ála https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 5008_n.jpg
Avátar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 261
Registrován: So 15. Lis 2008 22:49:22

Re: Prostě voják

Příspěvek od deCarabas »

Mne sa to aj paci, je to take "malebne", len si nie som isty tou vestickou a hlavne botami.
Obrázek
Avátar uživatele
maryba
Příspěvky: 70
Registrován: Ne 05. Zář 2010 15:00:37

Re: Prostě voják

Příspěvek od maryba »

Len tak nadhodim z oka laika- Preco "vesticku" na snurovanie a tak dlhy kabat?
Avátar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 261
Registrován: So 15. Lis 2008 22:49:22

Re: Prostě voják

Příspěvek od deCarabas »

Tak co viem, Czernozub sa venuje stredoveku, zrejme ide o vyuzitelnost prvkov z jedneho obdobia na druhe, pripadne mi napadla este inspiracia Bruegelovymi obrazmi, kde su viditelni sedliaci v podobnych vestach. Na druhu stranu si treba uvedomit, ze v pripade Bruegela ide o prerabku starsich diel, cize to asi nebude reflektovat obdobie, v ktorom tvoril. To sa riesilo uz v inej teme. Ako som pisal, mne sa to paci, je to malebne a take zbojnicke, otazna je samozrejme historicka vernost, takze si rad pockam na Czernozubovu reakciu.

Co vnimam kladne su zbrane. Musketa, noz a sekera (vhodnost tvaru neviem posudit), netypicke a prakticke.
Obrázek
Avátar uživatele
maryba
Příspěvky: 70
Registrován: Ne 05. Zář 2010 15:00:37

Re: Prostě voják

Příspěvek od maryba »

Mozno je to moj osobny problem ale vvizualu proste neverim...
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Prostě voják

Příspěvek od hugo44 »

Jen bych se vyjádřil k botám. Jsou odpovídající. Podobné se ve východních Čechách šili podomácku ještě v devatenáctém století.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Czernozub
Příspěvky: 8
Registrován: Pá 27. Led 2012 0:24:32

Re: Prostě voják

Příspěvek od Czernozub »

Ano, vestička je inspirovaná sedláckými obrazy, konkrétně tím přiloženým. Co bot se týče, přiznávám že šlo o nouzovku ze středověku, ALE na dalších obrazech sedláků a jiných kmánů jsou vidět boty tohoto tvaru(tj. více méně kulatá špička, bez podpatku a jazyka).

Ohledně plánovaného kabátce/dubletu: plánuju u něj udělat kapsy, ohledně čehož mám otázku- na kapsy záklopku nebo ne?
Přílohy
VRANCX, Sebastian,Harvest,-,Oil on panel, 32 x 44 cm,The Hermitage, St. Petersburg.jpg
VRANCX, Sebastian,Harvest,-,Oil on panel, 32 x 44 cm,The Hermitage, St. Petersburg.jpg (125.52 KiB) Zobrazeno 9689 x
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě voják

Příspěvek od Olaff »

Problematika tych "vesticiek" je komplikovanejsia nez sa zda a vychadzat v tomto pripade len z obrazov nie je celkom v poriadku, obavam sa... Nepopieram ich vyskyt a podobne, podstatne je, ze nejde "len o vesticky"... Rovnako tak boty kmanov maju zvycajne aj jazyk, aj podpatok, aj ked o hodne mensie, resp. nizsie nez je dnes v nasich zem. sirkach zvykom...

Vrecka do doubletu nie.
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 261
Registrován: So 15. Lis 2008 22:49:22

Re: Prostě voják

Příspěvek od deCarabas »

Olaff: ak to nie je "len vesticka", mas k tomu nieco viac? Mna to celkom zaujima, ci tie zobrazovane vesty mali aj nejaky prakticky vyznam. Btw zapinanie vesty toho vpredu mi pripada dost landsknechtske - ma to posunute nejak na stranu, ci len blbo vidim?

Co ma este uputalo a az teraz som si to uvedomil je zvlastny tvar spodku nohavic. Tuto zalezitost vidiet casto aj u inych autorov, dolu nie je manzeta, ale zvlastny vyrez v tvare V. Nema niekto potuchy, kvoli comu prave takyto tvar? Predpokladam, ze pancuchy sa natahuju az na to.
Obrázek
Czernozub
Příspěvky: 8
Registrován: Pá 27. Led 2012 0:24:32

Re: Prostě voják

Příspěvek od Czernozub »

Ok, díky. Nějaké rady na co dát pozor při šití kabátce?
Odpovědět