Rehtu - obměna výstroje

rado
Příspěvky: 73
Registrován: Stř 15. Črc 2009 9:50:54

Re: Rehtu - obměna výstroje

Příspěvek od rado »

Loudis napsal:
rado napsal:Tím možným úskalím je přílišné namáhání švu, jímž jsou přišity šůsky k tělu kabátce. Pokud dojde k částečnému vytržení všitého pásku, navenek se to prakticky nemusí projevit a oprava je snadná. Při Tebou navržené konstrukci by se to ovšem hned projevilo i z vnějšku a pokud by nepovolily přímo nitě šití, ale vytrhla by se látka ve švu (což se také může stát), tak by bylo poškození kabátce mnohem závažnější a více vzhled poškozující. .... Můj osobní závěr je jasný, na vnitřní zavazování všívám vnitřní proužek přeložené látky - je to bezpečně doloženo, funguje to velmi dobře a výrobně mi to žádné potíže nečiní.
uplne suhlasim, prave preto som pisal, ze mi to pripada menej prakticke, ako vsity pruh latky.
mimochodom, vcera som prebehol patterns of fashion. vnutorne zavazovanie je vzdy riesene cez samostatny pruh latky - az na jediny pripad. zda sa, ze nieco podobne ako navrhol Rehtu mal na dublete Erik Sture (strih je na strane 60-61) - akurat to je pre diskutovanu dobu prilis skoro.
(Upozornujem - teraz uz mi je jasne, ze aj ja som povodne zle pochopil Rehtu - on nechce vyuzit hornu cast sosov, ale spodnu cast "tela" dubletu).
Odpovědět