Vojáček Mahy

Odpovědět
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 150
Registrován: Út 10. Ún 2009 9:12:48

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od mahy »

Aha- tak jsem zase v řiti. :D Ale děkuji. Takhle by to mělo fungovat. Mám pochybnosti, vznesu dotaz a dostanu fundovanou odpověď. Děkuji.
Omnis exceptio est ipsa quoque regula.
Desátník Moravského podhoráckého pěšího pluku
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od Alistaire »

mahy napsal:Aha- tak jsem zase v řiti. :D Ale děkuji.
Prosím 8-) tohle je shodou okolností pěkná lahůdka.
mahy napsal:Takhle by to mělo fungovat. Mám pochybnosti, vznesu dotaz a dostanu fundovanou odpověď. Děkuji.
No, řekněme, že podle mě je to je takový Entry level přístupu (mám pochybnosti - zeptám se - někdo mi to vylopatí).
First level bych si představoval asi jako Mám pochybnosti - najdu si malíře, a okolnosti vzniku obrázku (popis z galerie, životopis malíře...) např. přes google - vyhodnotím situaci - poradím se o zjištěných detailech.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 150
Registrován: Út 10. Ún 2009 9:12:48

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od mahy »

Alistaire napsal: No, řekněme, že podle mě je to je takový Entry level přístupu (mám pochybnosti - zeptám se - někdo mi to vylopatí).
First level bych si představoval asi jako Mám pochybnosti - najdu si malíře, a okolnosti vzniku obrázku (popis z galerie, životopis malíře...) např. přes google - vyhodnotím situaci - poradím se o zjištěných detailech.

Jasný, ale víš jak to je. Někdy je to o lenosti jindy o možnostech. Anglicky neumím blafnout ani Ň, ostatní jazyky jsou na tom podobně. Takže hledání po netu je pro mne hodně zlé pokud na to nenarazím v našich luzích.

Druhá věc- nikdy nikdo neví vše, ale tady je hodně lidí co jdou do hloubky. Já vzhledem k tomu, že 30-ti letá není moje hlavní a jediné gró nemám čas bádat a hloubat a ani nevím kde a jak. Takže doufám, že tu najdu někoho kdo danou problematiku zmáknutou má. Jak říkával děda- nakupuji u odborníků.

Proto děkuji každému kdo nezištně poradí. Jsem za to vděčný a nejsem myslím sám. ;)
Omnis exceptio est ipsa quoque regula.
Desátník Moravského podhoráckého pěšího pluku
Dorlas
Příspěvky: 181
Registrován: Po 05. Říj 2009 11:38:02
Místo/Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od Dorlas »

Narazil som na obraze Sebastiana Vrancxa úroda (nenašiel som rok kedy to namaľoval ale žil 1573-1647) na chlapíka ktorý má na sebe vestu šnurovanú na boku, takto boli zapínane napríklad kabátce landsknechtov na ktoré boli viazané nohavice...akurát na tomto obraz nie je vidieť ani šnúrky a ani dierky
Obrázek
"Never trust another reenactor."
Avátar uživatele
Zagloba
Příspěvky: 131
Registrován: Ne 07. Pro 2008 17:04:12

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od Zagloba »

Vesty se to sice netýká, ale co to mají ti ženci za srpy? Zdá se mi to nebo jsou čepele na provazech?
Avátar uživatele
Rochrigez
Příspěvky: 46
Registrován: Stř 30. Zář 2009 8:07:57

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od Rochrigez »

Zagloba napsal:......... Zdá se mi to nebo jsou čepele na provazech?
Jasně, proto bylo v 17-tém století tolik lidí bez uší a nosů. :) Ne, vážně: Upřímě si moc neumím představit, jak by se se srpem na provaze pracovalo. Podle mě jsou to zakřivené dřevěné násady, co mají na konci kus prkýnka, o které se pak lépe zapře ruka.
Butlers Dragonerregiment

"Well gentlemen, tak toho starýho syfla píchnem."
Plukovník Walter Butler, 24. února 1634, Cheb
bruuk
Příspěvky: 110
Registrován: Pá 09. Led 2009 14:56:38

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od bruuk »

Jedna ta věc leží stranou na zemi a opravdu to vypadá jako klacek.
To je fakt hustý.
No a všimněte si zástěry, co má ta paní vepředu.
Má takový výběžek až na zadek.
Tohle jsem už viděl na spoustě obrazů a myslím, že by si to holky měly pořídit, aspoň každá druhá.
Je to častěji vidět než obyčejné obdélníkové zástěry, co známe dnes.
Avátar uživatele
snekoun
Příspěvky: 346
Registrován: Čt 08. Říj 2009 10:59:54
Místo/Bydliště: Bílá Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od snekoun »

A taky fesne cinske klobouky :o
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM

http://zemskahotovost.cz/
Dorlas
Příspěvky: 181
Registrován: Po 05. Říj 2009 11:38:02
Místo/Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od Dorlas »

A zas jeden od Vrancxa a zas neviem nájsť rok...
je tam vidieť vestu ktorá má celkom zaujímavo strihaný chrbát a má dierky na privezovanie nohavíc a na nohaviciach je vidieť šnúrky
Obrázek
"Never trust another reenactor."
bruuk
Příspěvky: 110
Registrován: Pá 09. Led 2009 14:56:38

Re: Vojáček Mahy

Příspěvek od bruuk »

A pak že nerostou...
A co má ten chlapík na nohou?
Jsou to punčochy, nebo návleky?
Odpovědět