Vojáček Kikina, malá buzna

Avátar uživatele
AndreaM
Příspěvky: 40
Registrován: Út 11. Lis 2008 17:32:26

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od AndreaM »

A jaké ještě mohou být knoflíky? :twisted:
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Alistaire »

různé, v celku jak kdo chce.
Základním principem, kterým doporučuji se řídit je podle mne to, aby byl v celkovém výsledku znát jakýsi soulad. Tedy aby třeba knoflík korespondoval se zbytkem oděvu, oděv aby korespondoval s vybavením a sociálním zařazením postavy atd.
Pro příklad, když to vztáhnu na již v jiném fóru řešenou, a pohříchu nedokončenou záležitost, tak podle mne např. nedává smysl, aby se na téměř konfekčně šitém "hadru" pro řadové podprase vyskytoval obšívaný knoflík, který je jistě náročnější než řada dalších možných variant, a přitom nemá zvýšenou užitnou hodnotu.

Zpět k otázečce.
AndreaM napsal:A jaké ještě mohou být knoflíky? :twisted:
Všelijaké různé, s přihlédnutím na to kam. Když to vezmem bez zařažení, tak např. na našem webu dlouhodobě citované doporučené pro nižší třídu:
Látkové s výplní nebo bez výplně, dřevěné, kostěné, rohovinové, i ty kožené.
Dále pak se zvýšenou užitnou hodnotou (materiálem a trvanlivostí) cínové (včetně slitin s olovem), ze slitin mědi, železné lité, plechové (i nýtované, pájené nebo svařované, z různých materiálů). Potom parádnější a náročnější vyšívané, háčkované, splétané... z drahých kovů nebo pokovené, různě zdobené, i s drahýmy kameny...
Mnoho, mnoho možností je... :twisted: stačí tak?
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
AndreaM
Příspěvky: 40
Registrován: Út 11. Lis 2008 17:32:26

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od AndreaM »

Alistaire napsal: Mnoho, mnoho možností je... :twisted: stačí tak?
A jaký ještě? A chci seznam literatury a podklady :twisted:
Dělám si legraci, byla to hloupá narážka na obšívané knoflíky, hold mi to moc nejde no :roll:
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Alistaire »

AndreaM napsal: A jaký ještě? A chci seznam literatury a podklady :twisted:

tak někdy přijeď ke mě domů, až bude moje žena někde na cestách, a podrobně to probereme :twisted:
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Kikina
Příspěvky: 38
Registrován: Čt 20. Led 2011 18:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Kikina »

Je lepší/možné přišít šňůrky pod šosy a do kalhot udělat dírky na provlečení? Nebo naopak??? Mě se více líbí ta první varianta.
Jinač jsem zjistila, že moje vlna, ze které to dělám je taková hrubší, pevnější, a když jsem k trupové části přišila podšité šosky, tak jsou takové naduceané :mrgreen: a nemám na bytě žehličku, abych to mohla dnutit trochu splasknout...Napadlo mě to v krajích prošít, hodí se třeba řetízkový steh pro nuzného vojáka??? Když to nebude moc kontrastní??? Nebo, řeší se tady někde na brodci lemování kabátců???
Byla, jsem a budu kritik.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Alistaire »

Kikina napsal:... Já bych ale raději zkusila verzi s přivazováním lucetkovými provázky a napadlo mě, že bych to přivazování mohla udělat zkryté pod šosy na lištu, přišitou v úrovni pasu. Co vy na to??
Kikina napsal:Je lepší/možné přišít šňůrky pod šosy a do kalhot udělat dírky na provlečení? Nebo naopak??? Mě se více líbí ta první varianta.
Aha, zpět, myslel jsem že víš jak. A myslet jak známo znamená prd vědět. 8-)
Vysvětlím. Na švu pasu u kabátce je jednou delší stranou našitý pásek s dírkami.
Na kahotách jsou v pase taky dírky... Pak se vázací šňůrka, (která má oba konce opatřené nákončíky) provlékne kalhotama, a na liště kabátce se zavazuje. Opačně si to ani moc neumím představit, jak bych to v případě potřeby rozvazoval zevnitř kalhot :) Nikde se nepřišívá.
Viděl jsem i přišněrování jednou dlouhou šňůrou.
Kikina napsal:a nemám na bytě žehličku, abych to mohla dnutit trochu splasknout...Napadlo mě to v krajích prošít, hodí se třeba řetízkový steh pro nuzného vojáka??? Když to nebude moc kontrastní??? Nebo, řeší se tady někde na brodci lemování kabátců???
Žehlička je základ, bez žehličky to vždycky bude vypadat amatérsky :(
Jednoduchému prošití bych se nebránil.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Kikina
Příspěvky: 38
Registrován: Čt 20. Led 2011 18:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Kikina »

...Na švu pasu u kabátce je jednou delší stranou našitý pásek s dírkami... Tak jsem to původně myslela, ale teď když jsem to dala dohromady jsem si uvědomila, že tam bude tak 6 vrstev látky, což mě trochu děsí bo už teď se 4 vrtsvama to vypadá jak balerína :lol:
Byla, jsem a budu kritik.
Avátar uživatele
Spakona
Příspěvky: 114
Registrován: Čt 13. Lis 2008 11:03:39
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Spakona »

jen taková malá věcná - asi to víš - ale rožky se před obrácením zastřihávají do šikma, aby se pak v rožku neducalo tolik látky a lépěji to sedlo - pokud to tak neděláš, může to být jeden z důvodů, proč to nelehne :)
bezprizorní a všudypřítomná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Kikina
Příspěvky: 38
Registrován: Čt 20. Led 2011 18:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od Kikina »

Vojáček/buzna Kikina oficiálně zrušil svou buzenýrskou/střeleckou funkci a převlékl se do sukně. Mám si založit nové vlákno? Asi jo...bo by se to nemělo jmenovat "vojáček Kikina", ale třeba "Kikina, děvečka do tábora" :mrgreen:
Byla, jsem a budu kritik.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 150
Registrován: Út 10. Ún 2009 9:12:48

Re: Vojáček Kikina, malá buzna

Příspěvek od mahy »

Proč bys nemohla být oboje? I buzna Kikina i děvečka Kikina? ;)
Omnis exceptio est ipsa quoque regula.
Desátník Moravského podhoráckého pěšího pluku
Odpovědět