Nákrčník

aneb pochlubení se co jste si pěkného pořídili, nebo vyrobili...
No prostě pochlubit se je tak české... :-D
Avátar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 261
Registrován: So 15. Lis 2008 22:49:22

Re: Nákrčník

Příspěvek od deCarabas »

Dorlas: nezasieraj temu. A nahodou hokejku mam! Ako inak by som mohol byt mimon v hokeji ako kazdy spravny slovak?? Co ine by mi potom mohol Rehtu vytykat. Ty mimon.
Obrázek
Avátar uživatele
rehtu
Příspěvky: 81
Registrován: Stř 14. Říj 2009 20:40:12

Re: Nákrčník

Příspěvek od rehtu »

o co ti jde vždyť si tady dělá každej svoji tému např. vechiovo a olafovo potěšenie,to se smí ale ostatní nesmí mít svoji tému.Jinak ten nákrčník jsem si dělal sám nesehnal jsem si ho,chtěl jsem o tom pokecat protože obrázků na téma nákrčník mám málo a třeba by sem někdo něco přidal a pokuď k tomu nemáš co říct tak si jdi cintat jinam.
Dorlas
Příspěvky: 181
Registrován: Po 05. Říj 2009 11:38:02
Místo/Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčník

Příspěvek od Dorlas »

Pepo: Ty si mimoň

Rehtu: pekné niti ale mohol si sa s tým povrchom viac vyhrať, je to moc prebúchané a podľa mňa aj moc preleštené.
Máš k tomu aj nejakú predlohu?
"Never trust another reenactor."
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčník

Příspěvek od Olaff »

Uz to tu mas dvakrat napisane, ze bolo zle nakliknute? Este kolkokrat ti to treba napisat? :lol:
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčník

Příspěvek od Alistaire »

:lol: jako admin bych to měl přemístit, ale myslím se na vás všechny vys..u, protože na tý fotce nejsem! :lol:
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
rehtu
Příspěvky: 81
Registrován: Stř 14. Říj 2009 20:40:12

Re: Nákrčník

Příspěvek od rehtu »

Tak jsem se k tomu konečně dostal,tady mám pár obrázků těch nákrčníků,které mi posloužili k inspiraci,kopie nějakého konkrétnéího to není.
Přílohy
Gorget_u.jpg
Gorget_u.jpg (54.94 KiB) Zobrazeno 7097 x
Gorget_-_Met_u.jpg
Gorget_-_Met_u.jpg (100.15 KiB) Zobrazeno 7097 x
Brass_gorget_-_Met_u.jpg
Brass_gorget_-_Met_u.jpg (105.59 KiB) Zobrazeno 7097 x
Avátar uživatele
rehtu
Příspěvky: 81
Registrován: Stř 14. Říj 2009 20:40:12

Re: Nákrčník

Příspěvek od rehtu »

ještě další
Přílohy
PB230480_u.jpg
PB230480_u.jpg (34.54 KiB) Zobrazeno 7098 x
nakrcniky_u.jpg
nakrcniky_u.jpg (44.26 KiB) Zobrazeno 7098 x
IMG_6595_u.jpg
IMG_6595_u.jpg (61.73 KiB) Zobrazeno 7098 x
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Nákrčník

Příspěvek od hugo44 »

K tomu nákrčníku, horní okraj co jde kolem krku by měl být v rovině, tobě to jde do podivného V. U nákrčníku mám zkušenosti že je lepší ho dělat za tepla, dá to méně práce. Být tebou tak nejdříve zkusím něco jednoduššího jako je třeba toto.
Přílohy
039.JPG
039.JPG (158.94 KiB) Zobrazeno 7081 x
038.JPG
038.JPG (146.9 KiB) Zobrazeno 7081 x
035.JPG
035.JPG (125.6 KiB) Zobrazeno 7081 x
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
rehtu
Příspěvky: 81
Registrován: Stř 14. Říj 2009 20:40:12

Re: Nákrčník

Příspěvek od rehtu »

Dělám věci jedině za studena protože to nemám jak dělat za tepla,ale to je jedno,pravda je že horní lem nevypadá tak jak jsem chtěl ale to není tím,že by to nešlo za studena,ale tím,že jsem si udělal blbý šablony ,a že jsem pospíchal abych to měl hotový na určitý den a proto to vyšlo takhle ale stejně plánuju,že budu dělat novej :)
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Nákrčník

Příspěvek od hugo44 »

Až budeš dělat znova,žačni z jednoho kusu.U nákrčníku,kde se tolik netáhne můžeš klepat i do důlku,čímž sice trochu zeslabíš plech kolem krku,ale tam to zase podrží pertl.Nejdřív udělej celkový tvar,pak teprve díru,ale trochu menší,než bude výsledná,proto že ji klepáním trochu roztáhneš.Díra musí být oválná ne kulatá.Na konec rozstřihneš a dopasuješ.Kdyby jsi byl tento víkend na Ostravě nebo ten další na Frýdlantě, tak se stav.I když nejsem platnéř,tak něco malinko umím a eventuelně můžu poradit. ;)
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/3/3737 ... ra_118.jpg
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Odpovědět