Taky radost

aneb pochlubení se co jste si pěkného pořídili, nebo vyrobili...
No prostě pochlubit se je tak české... :-D
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Taky radost

Příspěvek od Gordon »

Hlaveň původně leteckej kanon ráže 20.mm pravděpodobně ŠVAK...cca.+asi rok práce,..vždy mezi zakázkami,výsledek..samotná zbraň váží 28.kg, k tomu lafeta,prachovnice,lopatka,vytěrák,nabiják,palička na zatloukání kulí,kleště na lití kulí....ještě bych na to pověsil lopatu a krumpáč
hradebnice.jpg
hradebnice.jpg (203.28 KiB) Zobrazeno 6861 x
zámek hradebnice.jpg
zámek hradebnice.jpg (177.1 KiB) Zobrazeno 6862 x
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Olaff »

Noooooooooooooooooooooo, nic moc, nic moc.... :?

Len vtipkujem.... Je to paradne, cakam, ze mi to posles na narodeniny... :mrgreen:
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Mlask
Příspěvky: 182
Registrován: Út 11. Lis 2008 19:15:27
Místo/Bydliště: Pribram
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Mlask »

Vypada to pekne a budi to ve mne respekt. Predstava, ze tohle trefi cloveka brrr...... Nic podobneho jsme jeste nevidel. Je to ciste fantasy nebo podle nejake predlohy? Chapu to dobre, ze to ma jak doutnakovy zamek tak kolecko?
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Gordon »

Olafe,...jasně...objednej si jeřáb....cha chá
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Gordon »

Před asi dvěma roky se mi dostala do rukou fotka hradební pušky z přelomu 16.a 17.st.měla ale jen kolečkovej zámek,..no pravda,použil jsem trochu "tvůrčí invence" ale ta kombinace kolečka a doutnáku byla poměrně běžnou záležitostí,ta lafeta je dělaná podle tý fotky,má to ještě na zakončení pažby hlavu draka,takže celý zbrani říkáme s kolegou důvěrně "dracunda"
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Gordon »

Jo a samozřejmě jsem si vědom drobných detailů...je to ještě na "pracovních šroubech"...
Avátar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 261
Registrován: So 15. Lis 2008 22:49:22

Re: Taky radost

Příspěvek od deCarabas »

Skusali ste z toho strielat? Zaujimalo by ma, ci vobec, a ak ano, o kolko, je to ucinnejsie ako bezna musketa, co sa tyka presnosti alebo dostrelu... :) Skoda nieco take neskusit :)
Obrázek
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Gordon »

Teš jí proženeme zkušebnou,..do tý zkušebny půjde na bioogivál,čili střelu cca.2x.těžší než sférická kule,co se týká účinnosti ,tak ta bude určitě daleko před mušketou,už jen to,že při běžný ráži 20mm.můžeme ládovat daleko větší navážku prachu,sférická střela,či kule,chcete li,při ráži 20mm.váží 47-49g.no a ten bioogivál bude mít někde kolem 80.gramů,přesnou váhu budu vědět až budem mít hotovou kokilu ale zcela určitě navážka prachu bude dvojnásobná než u běžný muškety stejný ráže,po otrmentaci jí vezmem na střelnici a o zážitky se s váma podělím...
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Alistaire »

asi myslíš biogivál...

Ta hlaveň je drážkovaná?
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky radost

Příspěvek od Gordon »

Aha ,v zápalu se mi tam dostalo jedno "o" navíc...ta hlaveň je samozřejmě drážkovaná,psal jsem,že je to původně leteckej kanon
Odpovědět