Kopírování uniformy?

Aneb kritika všeho a všech :-D
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od vechio »

Indyján napsal:Hm..když se nám stala podobná věc, strašlivě jsme křičeli, vztekali se a lámali okolní keře. No a pak nabídli odkoupení. S cenou souhlasil, byl rád, že to dopadlo takhle, bylo mu jasné, že v tom bez problémů již nevyleze a alespoň něco dostane.
No jenže tady je problém uplně jinde..možná jste to nepostřehli, ale mě nevadí lidi, kteří fungovali v regimentu nějakou dobu s námi a ted už ne, oni jaksi byli součástí regimentu byli akceptováni a fungovali to že fungují jinak a chtějí mít stejný věci na sobě i když jsou někdo jiný mě zas tak nedráždí, ale že k nim přišel borec úplně novej a oni pro něj vyrobili fungl novej oděv naprosto stejnej ,bez jakohokoliv oznámení či zmínky to je pro mě sprostota. :evil:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od raia »

Přeháníš kapitáne, nebýt určitého rozvolnění regimentu, tak ti "noví" jsou součástí regimentu a nebyla by žádná řevnivost. Obzvláště když si ty "kostýmy" nechávali šít koncem minulého srpna! A to jsi věděl.

Nechápu tedy, proč to tu věřejně řešíš, když je to čistě soukromá záležitost tzv. Mortaigne regimentu.
Hurvinek
Příspěvky: 21
Registrován: Čt 26. Bře 2009 6:49:56
Místo/Bydliště: Okolí Brna

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od Hurvinek »

To se mýlíš ti noví nebyli přijati jako nováčci s regimentem neměli nic společného.
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od raia »

Hurvinek napsal:To se mýlíš ti noví nebyli přijati jako nováčci s regimentem neměli nic společného.
A v jaké fázi si lidi, co s náma chtějí jezdit, si mají udělat kostým, když mají možnost?

Ale tohle sem opravdu nepatří...
Avátar uživatele
Piskot
Příspěvky: 41
Registrován: Ne 15. Ún 2009 16:38:19

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od Piskot »

raia napsal: A v jaké fázi si lidi, co s náma chtějí jezdit, si mají udělat kostým, když mají možnost
V jaké fázi? Ve fázi elementární slušnosti, kdy se setkám s velícím jednotky či někým z organizačního jádra jednotky... řeknu:" Ahoj, jsem ten a ten od toho a toho, chtěl bych s Vámi jezdit, mám materiál na kostým a podklady na to si ho udělat řekněme do 14 dnů, mám si udělat stejný jako máte vy? nebo si mám udělat jiný? Budu mít nějakou čekací dobu? Jaké máte standarty ve vybavení a výzbroji?" Takovému člověku téměř nelze říct "Ne" pokud k tomu není nějaký závažný důvod např. že už je to profláklej problémovej ksicht... Kdyby se to událo takhle... tak by toto téma nemuselo vůbec existovat a všechno by bylo bez problémů.... Pokud by tahle základní slušnost fungovala ve více směrech než jen co se kostýmů týká, tak jsme touhle dobou mohli být někde úplně jinde. Bohužel se tomu tak neděje, protože doba už je taková. A že se to řeší veřejně? Mě to nevadí...
Poddůstojník Mortaigne regimentu
Obrázek
http://www.mortaigne.com Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 150
Registrován: Út 10. Ún 2009 9:12:48

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od mahy »

No evidentně se tu řeší nějaké vnitřní třenice M regimentu. A to je vždy na pytel když se to tahá ven.
Jinak obecně- jsem nováček, chci do regimentu a je mi doporučeno abych si pořídil kostým. Protože chci jezdit na akce tak si kostým pořídím-za své. Po nějaké době zjistím, že mi to nevoní, nebaví mě to, není to ono atd. Skončím. Co s kostýmem? Za plnou cenu ho patrně nikdo neodkoupí a já pokud jezdím na akce dále, ale už sám nebo s někým jiným tak si patrně kostým nechám a budu jej nadále užívat.

Je to samozřejmně blbé, že pak ve ,,vašich'' mundůrech potkáš i lidi co k vám nepatří, ale pokud to není opravdu ošetřeno dohodou a danými pravidly regimentu tak s tím nic nenaděláte.

Patří se vysrat na nějakou uniformu a raději se sladit nějakým sjednocujícím prvkem- šerpa, páska na rameni atd.


Jinak abych nezůstal nepochopen- také se mi nelíbí pokud vám někdo kopíruje uniformu.
Omnis exceptio est ipsa quoque regula.
Desátník Moravského podhoráckého pěšího pluku
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od vechio »

mahy napsal:No evidentně se tu řeší nějaké vnitřní třenice M regimentu. A to je vždy na pytel když se to tahá ven.
Jinak obecně- jsem nováček, chci do regimentu a je mi doporučeno abych si pořídil kostým. Protože chci jezdit na akce tak si kostým pořídím-za své. Po nějaké době zjistím, že mi to nevoní, nebaví mě to, není to ono atd. Skončím. Co s kostýmem? Za plnou cenu ho patrně nikdo neodkoupí a já pokud jezdím na akce dále, ale už sám nebo s někým jiným tak si patrně kostým nechám a budu jej nadále užívat.

Je to samozřejmně blbé, že pak ve ,,vašich'' mundůrech potkáš i lidi co k vám nepatří, ale pokud to není opravdu ošetřeno dohodou a danými pravidly regimentu tak s tím nic nenaděláte.

Patří se vysrat na nějakou uniformu a raději se sladit nějakým sjednocujícím prvkem- šerpa, páska na rameni atd.


Jinak abych nezůstal nepochopen- také se mi nelíbí pokud vám někdo kopíruje uniformu.
No je to tak.. asi nic s tím nenaděláme.
Ale tady je to jinak. Jak jsem psal výše. Prostě někdo úplně nový se přidá k odpadlíkům a udělá si hadry podle regimentu ze kterého odpadlíci odešli. To už mě přijde za hranicí.

Uniformovanost jsme zrušili už minulej rok taky napsáno výše. Jen nám to prostě ta setrvačnost táhne. Jinak šerpy nosí jen důstojníci - a na většině akcí používáme polní znamení -zelená větvička čehokoliv vetknutá za kloubouk či jinde.

Jinak asi teda nic nepořešíme..takže bych to asi tady zamknul? Co?
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od Šavlis »

amen!
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od Alistaire »

Ačkoli to může vypadat jako interní věc, se situacemi obdobného charakteru se setkáváme v našem koníčku (a nejen tam) všichni. (dřív nebo později)
Obecný názor, jestli se něco má, může, nebo naopak nesmí utváří celá společnost.

Myslím, a nerad bych se mýlil,že zde, v této společnosti, obecně zavládnul názor, že plagiátorství ať už grafických symbolů, uniforem, tak i scénářů, vystoupení a podobně, není správné.
Ovšem mimo morálního odsouzení se s tím v podstatě prakticky nedá nic moc dělat.



--- ZAMČENO ---
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Zamčeno