Kopírování uniformy?

Aneb kritika všeho a všech :-D
Avátar uživatele
Piskot
Příspěvky: 41
Registrován: Ne 15. Ún 2009 16:38:19

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Piskot »

Pánové, dle fotek to byla velmi kvalitní akce, doufám, že se na některý z dalších ročníků taky dostanu, protože tvrz, atmosféra i střelecká soutěž vypadají skvěle Obrázek
---
Akorát jsem na jedné fotce ( mimochodem fotky jsou opravdu luxusní ) zahlédl naprosto neznámého člověka v našem kostýmu, to mě dost překvapilo...
Poddůstojník Mortaigne regimentu
Obrázek
http://www.mortaigne.com Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 261
Registrován: So 15. Lis 2008 22:49:22

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od deCarabas »

piskot: holt, ste slavni, napodobnuje sa elvis, jackson a teraz uz aj mortaigne ;) mozno hral prave teba, co ty vies :D
Obrázek
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Alistaire »

Piskot napsal:...Akorát jsem na jedné fotce ( mimochodem fotky jsou opravdu luxusní ) zahlédl naprosto neznámého člověka v našem kostýmu, to mě dost překvapilo...

Hele, Piškot, kde?
Já tam asi tak na dvou fotkách vidím v "mortaigne uniformě" rozprostovlasatělého Ilju co s náma do loňska asi dva roky jezdil.
Je mě teda s podivem, že zrovna člověk tak ostře vyhraněný proti LH, KM a tak vůbec snahám (ať už se jmenují jak se jmenují) se účastní takto koncipované akce, ale jde samozřejmě o soukromou akci pro zvané + jejich kamarády, takže to je jen můj soukromý podiv.

každopádně dál jsem nikoho neidentifikoval, tak nahoď . 8-)
Docela bych rád viděl, že jsme tak slavní, že si přesně podle nás dělaj neznámí nováčci kostýmy i s detaily :twisted:
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Olaff »

http://kleone.rajce.idnes.cz/Jarny_prep ... jce003.jpg

Nemyslel Piskot tohto pana za Indym?

EDIT: Inak ked tak pozeram spatne tie fotos, najde sa tam par zaberov z kategorie "Embleton"... 8-)
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Alistaire »

aha, kua, vy máte teda oči, to jsem si vůbec nevšim... asi mě zmámila Indyho vyklepaná trubka?
Každopádně neznám, neviděl jsem. A vlastně tak nějak doufám, že to má půjčený hadry, protože jinak bych nevěděl, jestli mám bejt nadšenej z toho, že se naše uniformy stávají předmětem detailního kopírování, a nebo nasranej, že o tom jako jeden ze šéfů regimentu lautr nic nevim...
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
Rikša
Příspěvky: 2
Registrován: Čt 10. Pro 2009 16:36:41

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Rikša »

To je přece Franta,ne? Vy ho neznáte? :ugeek:
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Kopírování uniformy?

Příspěvek od vechio »

Rikša napsal:To je přece Franta,ne? Vy ho neznáte? :ugeek:
No dlouho jsem kolem toho chodil jako kolem rozpálené plotny a nechtěl jsem to tady vybalit. Ale už mě to dostalo.
Já o nějakým takovým borcovi co je na obrázku nevím a rozhodně tenhle člověk nebyl na žádné akci Mortaigne regimentu. Někteří lidi se od nás trhli a beru to, že oblečení je jejich, a nevadí mi že dál používají jejich vlastní věci, i když je to jeden z našich atributů. Ale co mě může vytočit je to že někdo uplně novej, kterej se pravděpodobně k nim přidal, si udělá hadry naprosto stejný jako mají lidi z Mortaigne regimentu.

Přijde mě to jako neskutečná drzost i když myslím, že dotyčný tak moc za to nemůže, a vidím to spíš na toho kdo tomuhle člověkovi doporučil okopírovat mortaignovské hadry. Kde je nějaká slušnost a respekt k zavedeným značkám?

No nevím co s tím ještě udělám, ale jsem vytočen do běla. Vím, že samotná akce za to vůbec nemůže a ani organizátoři, takže se omlouvám, že tu ventiluju svůj vztek.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Indyján
Příspěvky: 261
Registrován: Út 11. Lis 2008 16:49:04
Místo/Bydliště: Morava

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Indyján »

Organizátor netuší a nemůže za nic. Přesto Tě chápu, měli jsme stejný problém, a vytočení byli jako vrtule. Naštěstí, již je to za námi, stejnokrojům odzvonilo.
Lepší mrtvej frajer než živej srab. MM

generál svobodník chorvatského hraničářského pluku 63. GIR Karlstädter-Szluiner,střelec a halapartník v pozdně gotických projektech.
http://sedmiletka.brodec.org/index.php
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromá akce na pozvání - Jarní přepad Kurovic

Příspěvek od Olaff »

No, taketo koser spravanicko je u nas sice tiez celkom zname, ale kedze vacsinou sa k tomuto uchyluju pomerne neschopni ludia, nejako by to ani vam tazku hlavu robit nemuselo... Teda, za cas, ked sa ukaze, ze nie kazda uniforma patri tam, kam sa tvari, ze patri... V kazdom pripade, mozno by toto chcelo riesit prave v teme "Jak to nedelat", toto by sa tam podla mna celkom vynimalo... Bohuzial... :?
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování uniformy?

Příspěvek od Olaff »

Cestou zo ZA som cosi kecal s Barcou /deCarabasova Marenka/ o kradnuti choreografii medzi tanecnymi skupinami, ked exclenka jednej partie naucila tanecnu partiu cislo dva, ktoru si sama zalozila, choreografiu svojej domovskej skupiny. V suvislosti s tym sa teraz Barca nahana o zakonoch okolo autorskych prav. Predpokladam, ze aj vy cosi take budete mat, ale tuto je cast zo zakona kopirovana, pre predstavu:

"Barbora Sutakova (výňatky) Zákon 618/2003 Z.z. hovorí:

§ 2
Pôsobnosť zákona
(1) Ustanovenia tohto zákona sa vzťahujú na dielo
a) autora, ktorý je štátnym občanom Slovenskej republiky (ďalej len "občan Slovenskej republiky") alebo má na jej území trvalý pobyt, alebo
b) zverejnené v Slovenskej republike bez ohľadu na štátne občianstvo alebo trvalý pobyt jeho autora.
§ 3
(1) Ustanovenia tohto zákona sa vzťahujú na umelecký výkon výkonného umelca, ktorý
a) je občanom Slovenskej republiky,
b) nie je občanom Slovenskej republiky, ak
1. sa umelecký výkon uskutočnil na území Slovenskej republiky,
2. je umelecký výkon obsiahnutý vo zvukovom zázname chránenom podľa tohto zákona, alebo
3. umelecký výkon nebol zaznamenaný na zvukový záznam, ale bol verejne prenášaný vysielaním chráneným podľa tohto zákona.
(2) Ustanovenia tohto zákona sa vzťahujú na zvukový záznam a zvukovo-obrazový záznam
a) výrobcu zvukového záznamu a výrobcu zvukovo-obrazového záznamu, ktorý je občanom Slovenskej republiky alebo má na jej území trvalý pobyt alebo sídlo,
b) zaznamenaný v Slovenskej republike alebo
c) zverejnený v Slovenskej republike.
- práva na dielo možno získať:
§ 5
Vymedzenie niektorých pojmov
(2) Audiovizuálne dielo je dielo, ktoré je vnímateľné prostredníctvom technického zariadenia ako rad súvisiacich obrazov, či už sprevádzaných zvukom, alebo nie, ak je určené na uvádzanie na verejnosti; originálom audiovizuálneho diela je prvý zvukovo-obrazový záznam tohto diela určený na uvádzanie na verejnosti. Za spoluautorov tohto diela sa považujú najmä hlavný režisér, autor scenára, autor dialógov a autor hudby, ktorá bola vytvorená osobitne pre toto dielo.
(7) Nájom originálu diela alebo jeho rozmnoženiny je dočasné prenechanie originálu diela alebo jeho rozmnoženiny uskutočnené na získanie priameho alebo nepriameho majetkového prospechu.
(10) Rozširovanie originálu diela alebo jeho rozmnoženiny je nakladanie s vecou, ktorej prostredníctvom je dielo vyjadrené; verejné rozširovanie zahŕňa nájom, vypožičiavanie, predaj alebo inú formu prevodu vlastníckeho práva k originálu diela alebo jeho rozmnoženine.
(13) Umelecký výkon je predvedenie, prednes alebo iné tvorivé vykonanie umeleckého diela alebo folklórneho diela spevom, hraním, recitáciou, tancom alebo iným spôsobom.
(17) Vyhotovenie rozmnoženiny diela je prenesenie diela alebo jeho časti na iný hmotný podklad priamo z originálu diela alebo nepriamo z inej rozmnoženiny diela dočasne alebo trvalo, a to akýmkoľvek spôsobom a v akejkoľvek forme; rozmnoženinu diela
(18) Výkonný umelec je spevák, hudobník, herec, tanečník a iná osoba, ktorá spieva, hrá, predvádza, prednáša alebo inak vykonáva literárne dielo, umelecké dielo alebo folklórne dielo.
(19) Vypožičanie originálu diela alebo jeho rozmnoženiny je dočasné prenechanie originálu diela alebo jeho rozmnoženiny prostredníctvom zariadenia prístupného verejnosti uskutočnené bez získania priameho alebo nepriameho majetkového prospechu.
(20) Výrobca zvukovo-obrazového záznamu alebo zvukového záznamu je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá iniciovala alebo zabezpečila jeho konečné vyhotovenie; výrobca originálu audiovizuálneho diela je výrobcom zvukovo-obrazového záznamu tohto diela.

DRUHÁ ČASŤ AUTORSKÉ PRÁVO
§ 6
Autor
(1) Autor je fyzická osoba, ktorá dielo vytvorila.
§ 7
Dielo
(1) Predmetom autorského práva je literárne a iné umelecké dielo a vedecké dielo, ktoré je výsledkom vlastnej tvorivej duševnej činnosti autora, najmä
c) divadelné dielo, predovšetkým dramatické dielo, hudobnodramatické dielo, pantomimické dielo a choreografické dielo, ako aj iné dielo vytvorené na zverejnenie,
§ 13
Zverejnenie a vydanie diela
(1) Dielo je zverejnené v ten deň, keď bolo oprávnene prvý raz verejne vykonané, verejne vystavené, vydané alebo inak uvedené na verejnosti.
§ 15
Vznik autorského práva na dielo
(1) Autorské právo na dielo vzniká okamihom, keď je dielo vyjadrené v podobe vnímateľnej zmyslami bez ohľadu na jeho podobu, obsah, kvalitu, účel alebo formu jeho vyjadrenia.
(2) Autorské právo sa vzťahuje na dokončené dielo, na jeho jednotlivé vývojové fázy a časti vrátane názvu diela a mien postáv, ak spĺňajú pojmové znaky diela.
§ 17
Osobnostné práva
(1) Autor má právo
a) označiť svoje dielo menom alebo pseudonymom a žiadať, aby sa jeho meno alebo pseudonym uvádzalo na všetkých rozmnoženinách diela náležitým spôsobom pri každom použití diela na verejnosti, a to podľa spôsobu použitia,
b) neoznačiť svoje dielo menom alebo pseudonymom,
c) rozhodnúť o zverejnení svojho diela,
d) na nedotknuteľnosť svojho diela, najmä na ochranu pred akoukoľvek nedovolenou zmenou alebo iným nedovoleným zásahom do svojho diela, ako aj pred akýmkoľvek hanlivým nakladaním so svojím dielom, ktoré by malo za následok narušenie jeho cti a dobrej povesti. Ak to povaha diela alebo spôsob použitia diela nevylučuje, autor má právo na autorský dohľad (autorskú korektúru) nad nakladaním so svojím dielom; v prípade architektonického diela je autorským dohľadom dozor nad zhotovením stavby.
(2) Práv podľa odseku 1 sa autor nemôže vzdať; tieto práva sú neprevoditeľné a smrťou autora zanikajú.
(3) Po smrti autora si nikto nesmie prisvojiť jeho autorstvo k dielu; dielo možno použiť len spôsobom neznižujúcim jeho hodnotu a musí sa uviesť meno autora alebo jeho pseudonym, ak nejde o anonymné dielo. Ochrany sa môže domáhať ktorákoľvek autorovi blízka osoba, 2) a to aj v prípade, ak zanikli majetkové práva k dielu. Rovnako sa tejto ochrany môže domáhať aj autorský zväz, profesijná komora a príslušná organizácia kolektívnej správy.
§ 18
Majetkové práva
(1) Autor má právo použiť svoje dielo.
(2) Autor má právo udeľovať súhlas na každé použitie diela, najmä na
a) vyhotovenie rozmnoženiny diela,
b) verejné rozširovanie originálu diela alebo jeho rozmnoženiny predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva,
c) verejné rozširovanie originálu diela alebo jeho rozmnoženiny nájmom alebo vypožičaním,
d) spracovanie, preklad a adaptáciu diela,
e) zaradenie diela do súborného diela,
f) verejné vystavenie diela,
g) verejné vykonanie diela,
h) verejný prenos diela."
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Zamčeno