Základní rozdělení témat, jejich náplň

Napište nám, co byste chtěli, aby toto fórum obsahovalo...
Avátar uživatele
Indyján
Příspěvky: 261
Registrován: Út 11. Lis 2008 16:49:04
Místo/Bydliště: Morava

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Indyján »

Fotogalerie by nešla? Na livingu je v různých dobách/ forech a na čš je zase zaspamovaná a je tam všechno možné.
Salon krásy je podmínka!
Lepší mrtvej frajer než živej srab. MM

generál svobodník chorvatského hraničářského pluku 63. GIR Karlstädter-Szluiner,střelec a halapartník v pozdně gotických projektech.
http://sedmiletka.brodec.org/index.php
Avátar uživatele
Radim Vaňousek
Příspěvky: 52
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:12:43

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Šak áno, můžu udělat jednu kategorii, která bude pouze s odkazama na fotografie z akcí. Není problém.
"Mnozí lidé zaměňují hrdost s hloupostí. Je pro ně těžké docílit vlastní pokory, aby jejich vnímání bylo obohaceno o poznatky druhého, moudřejšího člověka."
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Olaff »

V nasom internom fore je tridsiatka rozdelena na: Odievanie a obuv, Taborovy zivot, Akcie, Vyzbroj a vystroj, Vojenske jednotky, Vojenstvo...

Ak to niecomu pomoze... V kazdom pripade, jednotky by som zavedene nechal minimalne v podobe presmerovania, ako na Brodci, pripadne plus nejaku strucnu charakteristiku tej ktorej jednotky, co teraz Brodec napriklad nema...

Salon krasy nech frci, je to dobra vec, ak by sa malo prejst duplikacii, staci niektore prispevky kopcit do Odievania a obuvi a na to v pripade duplikacie jednoducho linkovat nejakemu preberanemu cloveku...

Inak, parada, ze take cosi vzniklo...
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Alistaire »

s těma linkama na jednotky, vylepšenýma o krátké standardizované shrnutí to je fakt...
Co chvíla se někdo ptá "že by někam chtěl" a tak podobně, a celkem pravidelně odpovídám na maily, že halapartníka nebo rondašíra v Mortaigne dělat fakt nemůže...
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od vechio »

no mě duplicita nevadí..myslím si že to dobře říkal olaf když jsme se o fóru bavili..že možná v lidech se forum na LH tváří tak nějak moc vědecky či spíš tak tím samotným názvem serveru některé lidi kteří jsou v pohodě odpuzuje..
Tak snad si najdou cestu sem..je to všechno o komunikaci a vyměnování poznatků, chceme to snad dělat lepe a lépe..takže klidně jsem pro duplikaci..
Podrobný odkazovník je věc dobrá a záslužná aspoň si budeme moct udělat i reklamu u lidí kteří by sem nazabrousili..
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Mlask
Příspěvky: 182
Registrován: Út 11. Lis 2008 19:15:27
Místo/Bydliště: Pribram
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Mlask »

Zdravim. Ma predstava by byla nejblize tomu co navrhoval Vechio. Pridal bych jeste vlakno odkazy. Kam by se mohli davat dobre odkazy na podklady, vyrobce, atd... k 30tce. Je skoda, ze casto utonou v nejake debate. Mohly by tam byt i webovky regimentu pro novacky co hledaji tu svoji partu.
Pak bych uvital vlakenka nabidka a poptavka. Nic jineho mne zatim nenapada. Myslim, ze casem si forum najde svoji tvar samo.
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM
Avátar uživatele
Radim Vaňousek
Příspěvky: 52
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:12:43

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Udělal jsem pár chujovinek.
Zajímalo by mě, zdali souhlasíte s tím, aby Salón krásy byl spojen s odkazy jako "Krejčovství", "Ševcovství" atp. v jedné kategorii? Mně to příjde pro nováčka nejméně matoucí.

Aneb:
1) zvolím si postavu, zjistím, jaké potřebuji látky atp.
2) najdu si obchod
3) nechám si ušít

Ještě si s tím pohraju.
"Mnozí lidé zaměňují hrdost s hloupostí. Je pro ně těžké docílit vlastní pokory, aby jejich vnímání bylo obohaceno o poznatky druhého, moudřejšího člověka."
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od vechio »

Radim Vaňousek napsal:Udělal jsem pár chujovinek.
Zajímalo by mě, zdali souhlasíte s tím, aby Salón krásy byl spojen s odkazy jako "Krejčovství", "Ševcovství" atp. v jedné kategorii? Mně to příjde pro nováčka nejméně matoucí.

Aneb:
1) zvolím si postavu, zjistím, jaké potřebuji látky atp.
2) najdu si obchod
3) nechám si ušít

Ještě si s tím pohraju.
No taky bych to moc netříštil.. Jinak jako dobrý a ted jeno to deme naplnit..:-)
Ještě ¨si přidám nějakou kategorii..jako taktiku a velení, výcvikové drilly
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
malej
Příspěvky: 17
Registrován: Út 11. Lis 2008 19:35:20

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od malej »

No jak koukám,tak už se to tady rozjelo,takže taky přidám svou trošku. Chci upozornit,že nevím jestli toto fórum má být pro více či méně zasvěcené nebo i pro ouplné laiky. Z toho důvodu sem dávam i něco navíc. Zkrátka vše co by mohlo zajímat. Takže:
Taktika,fungování vojska,výcvik
Výzbroj a výstroj jednotlivých druhů vojsk + příslušenství (třeba od pěšáka k důstojnictvu)
Vývoj výzbroje a výstroje během 30ti leté války
Hierarchie ve vojsku
Tábor: - vybavení jednotlivce či obsazení jednoho stanu
- dobové potraviny a jejich skladování + vlastní zkušenosti
- polní kuchyně a její vybavení + recepty
- erární vybavení tábora,které dělá outulno a vůbec zlepšuje vzhled tábora
- polní lazaret
- duchovní (mše,modlitby,víra)
- rozestavění tábora
Ženy a děti v táboře či bitvě - jejich úloha/postavení dle manžela atd.
Bubeníci,pištci,praporečníci
Obchodníci,řemeslníci atd. doprovázejíci vojsko (zkrátka různé služby)
Praporce,hesla
Knihy (beletrie či naučné)
Vyznamenání
Vojenské přísahy a tresty
Významné bitvy,osobnosti
Volný čas,zábava,hry
Bitvy,setkání,cvičení ......
Písně,povely (to beru jako nutnost)
Velitelský sbor (aneb poznej svého šéfa)
Civilní odění
Žold (za vším je škvára) - poměry u různých druhů vojsk
Poměry lidí skutečných armád ku součastnosti (aneb kdy se dá říct,že je to rota,když pluk dělá skupina o 5 lidech)
Kontakty na prodejce,výrobce
Mýty a fakta (např.pravda o halapartně v bitvě)
Možné doplňky,které nejsou na závadu (křížky,prsteny aj.)
Zkušenosti s vlastní výrobou
Fotogalerie
Inzerce
Odkazy na zajímavé stránky,místa
No a potom bych chtěl vědět jestli se bude toto fórum zaměřovat jen na vojska,která mají s Čechy co do činění nebo to bude všeobecné? A záměrně jsem vynechal námořnictvo,ale co jezdectvo a dělostřelectvo? Je mě jasné,že leckteré věci jsou tady samozřejmé,ale není to jenom pro nás - myslím tím novou krev,která může mít od začátku dobrý start.
Jinak musím říct,že ty prášky co jsem teď dostal v nemocnici jsou fakt dobrý :roll: . Pořád bych jen psal a psal,záda vůbec necejtím a vůbec je mě fajn :idea: :?: Takže kdyby někdo chtěl ........ co Alistaire? ;)
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní rozdělení témat, jejich náplň

Příspěvek od Alistaire »

beru tě za slovo, a pověřím tě napsáním několika článků na vytyčené téma. Howg :)
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Odpovědět