Komorovka

Odpovědět
Avátar uživatele
Rochrigez
Příspěvky: 46
Registrován: Stř 30. Zář 2009 8:07:57

Re: Komorovka

Příspěvek od Rochrigez »

Tak já si neodpustím ještě jeden vstup do diskuze než tu začne třetí světová :). Dovoluji si upozornit, že výrobce lafety toho kanonu si jeho fotky sem sám nedal a nehodlal je tu ani hájit. Jeho stanovisko je však zhruba takovéto: Tento kus je skutečně dílem fantazie, inspirace postovanými (v této diskusi mnou) obrázky a smícháním různých prvků dohromady. Pustil se do výroby se zápalem, ale nedostečně vybaven historickými podklady. Budiž mu to poučením pro příště. Tohle dělo si zřejmě instaluje na svou výletní plachetnici :) a hodlá se pustit do výroby nového kusu, tentokrát již s poněkud rigorosnější teoretickou přípravou.

Rád bych tímto také poděkoval všem přispěvatelům za názory a podnětné připomínky. Určitě budou přínosem při vytváření "Paskvilu Mk. 2" :twisted:
Butlers Dragonerregiment

"Well gentlemen, tak toho starýho syfla píchnem."
Plukovník Walter Butler, 24. února 1634, Cheb
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Komorovka

Příspěvek od vechio »

Rochrigez napsal:Tak já si neodpustím ještě jeden vstup do diskuze než tu začne třetí světová :). Dovoluji si upozornit, že výrobce lafety toho kanonu si jeho fotky sem sám nedal a nehodlal je tu ani hájit. Jeho stanovisko je však zhruba takovéto: Tento kus je skutečně dílem fantazie, inspirace postovanými (v této diskusi mnou) obrázky a smícháním různých prvků dohromady. Pustil se do výroby se zápalem, ale nedostečně vybaven historickými podklady. Budiž mu to poučením pro příště. Tohle dělo si zřejmě instaluje na svou výletní plachetnici :) a hodlá se pustit do výroby nového kusu, tentokrát již s poněkud rigorosnější teoretickou přípravou.

Rád bych tímto také poděkoval všem přispěvatelům za názory a podnětné připomínky. Určitě budou přínosem při vytváření "Paskvilu Mk. 2" :twisted:
;) :idea: Bravo! Pokud je to takle, tak to nebude Paskvil dvě, ale rekonstrukce jedna! :!:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Komorovka

Příspěvek od raia »

Alistaire napsal: a opravdu nádherné i zblízka na pohmat dělo mají chlapi okolo Langra - Enfant Pferdus (jestli si to nepletu?, kdyžtak sorry).
"les Enfants Perdus"

http://www.sermiri.cz/skupina.php?412
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Komorovka

Příspěvek od Alistaire »

Rochrigez napsal:...
Obrázek Tak to je slovo chlapa !!! Obrázek

Doufám, že je to všem jasné, že přístup který tlumočí Rochrigez je diametrálně odlišný od přístupu "co prudíš, ostatní to maj hůř" . Který kritizuju, protože podle mě vede do pekel.

Od začátku říká, že rozumím tomu, že ten pán to dělal v dobré víře, usilovně a s nadšením. Možná pro mne bohužel, jsem už dlouho zaměstnán (a i zaměstnávám) v komerční sféře, kde se hodnotí výsledky, ne chtění a účast. A výsledek v tomto případě není bohužel adekvátní nadšení, chtění a práci. Tudíž tohle můžu kvitovat, ale prostě nebudu výsledek hodnotit kladně, ať by byl od kohokoli.
Okecávání toho, proč to vlastně není blbě, když je, a že to vlastně nevadí je na nic. Teda... na nic kromě toho, že na takovéto debatě vždycky hodlají "udělat" lidé, kteří kromě emocí nemají fakticky moc co říct. A pak mají často pocit, jak jsou konstruktivní, a jak debatu obohacují.

Pokud ale tahle konkrétní debata přispěla k tomu, že se další člověk
a) rozhodnul zamýšlet nad tím, co jak a proč dělá, a že je lepší "obšlehnout" klasickou konstrukci, než vynalézat novou,
b) zjistil, že je potřeba nejprve se umět ptát (hledat) a vědět na co a jak se ptát, a jak odpovědi uchopit a utřídit (a že i odpověď otázkou má nezanedbatelnou cenu)
c) případně získá nebo si utvrzuje názor, že věci (jako jsou třeba teď zbraně) mají svou kontinuitu, logiku a návaznosti,
pak splnila účel, ať by byla vedena jakýmikoli prostředky.

Jinak Rochrigezi, pokud by tvůj kolega potřeboval jakoukoli věcnou konzultaci, která by mohla být časoprostorově v mých silách, jsem k dispozici.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Komorovka

Příspěvek od raia »

Pokud bude třeba konzultace s dobovými psanými materiály k dělostřelectvu, jsem schopen taky něco poskytnout (nemám to ale nastudováno).
Naposledy upravil(a) raia dne Čt 04. Bře 2010 12:06:08, celkem upraveno 1 x.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Komorovka

Příspěvek od Alistaire »

Raia: to je samozřejmě věc k bádání, a osobně by mě strašně moc potěšilo, kdyby se tím už začal někdo hlouběji zabývat, bo to už je výrazně vyšší level.
Ale pro začátek mě osobně by úplně postačovalo, kdyby se nové věci, které se na třicítkovém poli objeví byly alespoň vizuálně a principiálně zapadající do konceptu doby, vývoje a systémově fungovaly...
K čemuž se obávám, má třicítkové plénum ještě delší cestu, než jsem si myslel.

PS: je mi jasný, že nikdo si nebude dělat věci kvůli tomu, aby uspokojily a potěšili mě :) :twisted:
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
Rochrigez
Příspěvky: 46
Registrován: Stř 30. Zář 2009 8:07:57

Re: Komorovka

Příspěvek od Rochrigez »

Všem, kdo nabídli pomoc a radu, děkujeme a v pravý čas se na ně obrátíme :twisted:
Butlers Dragonerregiment

"Well gentlemen, tak toho starýho syfla píchnem."
Plukovník Walter Butler, 24. února 1634, Cheb
Avátar uživatele
Gordon
Příspěvky: 46
Registrován: Út 23. Pro 2008 22:20:29
Místo/Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Komorovka

Příspěvek od Gordon »

..Ano...předěláme to ,..se Zdendou jsem už domluvenej..sejdeme se asi během týdne a pustíme se do toho...jsem poměrně vděčen za to,že se tu rozběhla trochu tvůrčí debata..ten začátek bych asi nejraděj smazal...co se týká Honzy LAngra..jo!!!!!!...souhlas...no a jen tak na okraj ..právě ta velká komorovka stála vzorem..to je taky pravda...Ty obrázky těch komorovek jsem sem dal jen z toho důvodu lafetace na velkých kolech...Jen ještě k romu falkonetu,..v plzeňský zbojnici mají dvě falkonetový hlavně..každou o váze cca.550kg. ráže cca45mm.2,5m dýlka...
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Komorovka

Příspěvek od Alistaire »

tak to bude super, protože řemeslně to má ten pán opravdu pěkně provedený, a hlaveň se mi už od začátku docela dost líbí.
tak držím palce, ať je druhý pokus finálem. Obrázek


Ke kolům jen technickou poznámku. Ty lehké kusy nemaj kola co největší možná (průměr nad metr minimálně) náhodou...
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Komorovka

Příspěvek od raia »

.
Přílohy
Cannon1688.jpg
# Cannon
# Francesco Mazzaroli (active between: 1660 - 1710), (barrel)
# Venice and Florence, Italy
# 1688 and 1853 - 1854 (cannon barrel)
1853 - 1854 (gun-carriage)
# Bronze, steel, walnut and gold, carved and gilded
# Length: 139 cm, cannon barrel
Length: 3.8 cm, calibre, cannon barrel
Weight: 83.003 kg, cannon barrel
Length: 183 cm, gun-carriage
# Inscription: '10. MAZZAROLI . F . 1688'
Inscription: 'G. CIANI FERRO, QUESTO CARRO L 1854'
Inscription: 'F. QUESTO CARRO A. BARBETTI. IN. FL. L'. 1853'
# A1245
# European Armoury III
Cannon1688.jpg (88.66 KiB) Zobrazeno 5834 x
Odpovědět