Luntschránka (asi)

Odpovědět
Avátar uživatele
AndreaM
Příspěvky: 40
Registrován: Út 11. Lis 2008 17:32:26

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od AndreaM »

A nestaci kresadlo?
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od Šavlis »

Je to Berko hodně blbý, promiň:)

Proč by se sbíhali k nějaké pitomině, do které nacpeš tak dva až tři lunty zaráz, když je kolem spousta ohnišť. My víme na co to je, prameny to uvádí jasně. Viz příspěvky zpátky....
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od vechio »

prameny? edice? úvahy? nálezová situace? :?:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Berka
Příspěvky: 13
Registrován: Stř 03. Ún 2010 22:50:29

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od Berka »

Napadlo mě, že vojsko bylo většinou na pochodu a to asi potřebovali mít nějaké mobilní ohniště. A tohle by k tomu mohlo klidně sloužit. Myslím, že kdyby se to oddeklovalo, získalo by to spodní tah, podpořilo by to hoření a dost možná by to krze ty dírky hořelo i plamenem, takže připalování by bylo přímým ohněm a nemusely by se tam žádný lunty strkat. Jen jsem tak trochu přemýšlel a nepřipadá mě to tak blbý. Nebo jak mušketýrská jednotka za pochodu řešila zapálení luntů?
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od vechio »

Berka napsal:Napadlo mě, že vojsko bylo většinou na pochodu a to asi potřebovali mít nějaké mobilní ohniště. A tohle by k tomu mohlo klidně sloužit. Myslím, že kdyby se to oddeklovalo, získalo by to spodní tah, podpořilo by to hoření a dost možná by to krze ty dírky hořelo i plamenem, takže připalování by bylo přímým ohněm a nemusely by se tam žádný lunty strkat. Jen jsem tak trochu přemýšlel a nepřipadá mě to tak blbý. Nebo jak mušketýrská jednotka za pochodu řešila zapálení luntů?
asi tak že je měla zapálený..
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od Šavlis »

Přesně tak. Ta věc není k přenášení luntu z místa na místo, píšem to už poněkolikáté, projdi si celé téma.
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Berka
Příspěvky: 13
Registrován: Stř 03. Ún 2010 22:50:29

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od Berka »

Já se s váma, kluci, nehádám. Jen mě napadlo možná praktičtější využití. Konstrukčně mi to prostě připomíná hořák, tak mi to promiňte. Při přesunech taky občas pršelo a ochrana ohně podle mě byla docela důležitá.
Královák
Příspěvky: 95
Registrován: Po 30. Lis 2009 12:50:55
Místo/Bydliště: Šumava

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od Královák »

Prosím šlo by už řešit také něco jiného. Nechci být za prudiče, ale pokud někdo nenajde nějaký záznam nebo obrázek, tak podle mne platí jak to shrnul Šavlis.
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od vechio »

zpívejme halelujah a tři dny se radujme.. :shock:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Luntschránka (asi)

Příspěvek od Šavlis »

Taky už mě to neba:). Máme něco k tomu šróbováku? Resp. máme někdo obrázek sedmnástostoletního šroubováku?
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Odpovědět