Valdstejnske slavnosti vo Frydlante 2009

Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantu 2009

Příspěvek od Olaff »

Radim Vaňousek napsal:Přátelé, chtěl bych vám poděkovat za pěkný víkend a atmosféru, kterou jste nabídli divákům. Na třicítkových bitvách se mi strašně líbí, že se pořád někde něco hejbe, něco se děje. Což nemohu říci o většině akcí 15. století. Taktéž se mi líbí nápad dělat bitvu jak v sobotu, tak v neděli. Pokusím se jej protlačit na různé akce pozdního středověku.

Fotky budou do 3 dnů. Několik jich z těch 450 vyšlo dobře a snad 100 koukatelných dám dohromady.

Jediné mínus bych našel -dost účinkujících se při bitvě tlemilo a řihňalo. Ze všeho nejvíc pak odsouzenci.
Nemas za co, hehe.

Pravda je, ze ono sa tam furt cosi deje, hoci par veci by sa mohlo aj nediat, podla mna. Bitka sobota + nedela je ok, ale napriklad my kvoli tomu zvykneme mat problem s ucastou, u nas to znamena vyrazit vo stvrtok a dorazit v piatok, co je pre nas privelky luxus v ramci prace. Na druhej strane to ma vyhodu, ze clovek ma viac casu na seba, ako ked bitky su obe v jeden den. Bitky v jeden den maju zase tu vyhodu, aspon v mensom rozsahu, ze po prvej si precistia ludia scenar a v druhej si to este v pohode pamataju...

Ja som tych minusov videl viac, ale kedze pracujem na akejsi reportazi, spisem to vsetko tam. Tu spomeniem okrem rehliacich sa hlavne mecikarov, zamatakov, krajkosov a stuzkarov, ti mi vadili zo vsetkeho najviac. Ak si odmyslim par exotov v bitke, na ktorych sme mali tu smolu narazit a ktori mi trosku znehodnotili dojem z kulturneho umeleckeho zazitku...

Ale to zase pripisujem na vrub tomu, ze Frydlant je trochu inak ponaty, ako napriklad nase akcie... ;)

Inak som rad, ze som siel, pohoda, klidek, stretol som kopu ludi konecne aj nazivo a dokonca som videl aj par odevov, ktore sa pomahali tuto zostrojit v ramci Salonu krasy... 8-)
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Radim Vaňousek
Příspěvky: 52
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:12:43

Re: Valdstejnske slavnosti vo Frydlante 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ono je totiž u all-gotiky v Čechách zvykem, že se dělá bitva pouze jedna, a to v sobotu. To zákonitě znamená, že scéna dopadne tragicky. Vždycky musí být něco, kde si mečíkáři vymlátí své agrese a jiné emoce (doporučované hard-turnaje, kruhy zrady) a pak by měly následovat 2 bitvy. Lepší východisko nevidím.

Kostýmovost jsem raději moc neposuzoval, protože mám zatím dost velké mezery v oděvnické historii. Každopádně co mě vytáčí, je onen dyftýn a hnusný bavlněný samet, který tu vzpomínáš. Je vás zatím málo -těch co na svůj kostým nedlabou.
Zato mohu posuzovat krejčovinu. Je lepší se koukat na perfetně zpracované filmové kostýmy (jaké mají kamarádi kozáci), než na něco, v čem vypadají účinkující jako pytel hoven. :roll:

Reportáž si rád přečtu, až bude.
"Mnozí lidé zaměňují hrdost s hloupostí. Je pro ně těžké docílit vlastní pokory, aby jejich vnímání bylo obohaceno o poznatky druhého, moudřejšího člověka."
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Valdstejnske slavnosti vo Frydlante 2009

Příspěvek od raia »

Radim Vaňousek napsal:..., až bude.

A co ty tvoje fotky? :?:
Avátar uživatele
Radim Vaňousek
Příspěvky: 52
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:12:43

Re: Valdstejnske slavnosti vo Frydlante 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Sobotní fotky jsou zde:
http://www.brodec.org/frydlant_2009s/index.html

Není jich mnoho, vím. Ale i tak mi daly zabrat při softwarových úpravách. Nejhorší je, že jsem se blbec nedokázal doteď naučit přepínat ISO na základě rychlosti akce a většina těch fotek je prostě mázlá.


Nedělní fotky budu ještě zpracovávat.
"Mnozí lidé zaměňují hrdost s hloupostí. Je pro ně těžké docílit vlastní pokory, aby jejich vnímání bylo obohaceno o poznatky druhého, moudřejšího člověka."
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Valdstejnske slavnosti vo Frydlante 2009

Příspěvek od Olaff »

Moj subjektivny pohlad na bitku na nasej stranke: http://www.viacassa.sk/clanky/ako-cisar ... e-pobijali
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Odpovědět