Seminář šavle Brno - 22.2. 2014

Po proběhnutí akce budou témata přesunuta do fóra "hodnocení akcí"
Dragon.666
Příspěvky: 2
Registrován: Po 23. Led 2012 9:39:38

Seminář šavle Brno - 22.2. 2014

Příspěvek od Dragon.666 »

Šavle od Orientu po 19. století
22.2. 2014

Šavle je nástroj násilí hravý, budeme si tedy hrát. Pro začátečníky i super pokročilé vybereme několik desítek akcí (ne nutně všechny probereme) a budeme se kochat triky, zákeřnými seky i body za roh, stejně tak si přidáme nějaké páky. Z moderní (19.století) šavle probereme jezdecké zvyklosti, flákačské styly a opět pár vychytávek. Málo? No tak dobře, pak si vezmeme něco do levé ruky a ...

Vhodné pro všechny i pro začátečníky, pro larpery a šermíře s bofry, šavle hmotností a stylem hodně souvisí s měkčeným šermem.
Zápisné jako vždy 500Kč pro členy o.s. / 800Kč pro ostatní.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Každý kdo přivede parťáky má seminář za 500Kč (slevu si můžete pochopitelně rozdělit ve dvojici), pokud vás chce přijít více než dva jako parta, dejte vědět - vymyslíme další úlevy.

Událost na fb: https://www.facebook.com/events/233288543510679/

Dům rytířských ctností
Hermannova 3
Brno - Starý Lískovec
www.drcbrno.cz
www.facebook.com/DRCBrno
Avátar uživatele
Ghoblin
Příspěvky: 24
Registrován: Ne 08. Ún 2009 22:37:55
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář šavle Brno - 22.2. 2014

Příspěvek od Ghoblin »

Zdravím,
seminář vypadá zajímavě, bohužel už mám ten víkend jiný program, ale téma mě určitě zaujalo a budu rád za informaci o případném dalším semináři na stejné téma.

Měl bych dotaz ohledně náplně, jaké používáte zdrojové texty na orientální šavli? Na 19. století jsou autorů procesí (Hutton, Burton, Roworth, Starszewski...), na orientální šavli mám doma ale jenom jednu knížku od Razmafzaru (autor Manouchehr Khorasani), takže by mě zajímaly případné další manuály, minimálně pro srovnání použitých technik.
Bog, honor i pieniądze.
Odpovědět