Kostým a výbavička pro Mladotu

Avátar uživatele
Mladota
Příspěvky: 1
Registrován: Po 08. Říj 2012 23:56:14
Místo/Bydliště: Praha, Solopisky

Kostým a výbavička pro Mladotu

Příspěvek od Mladota » Út 09. Říj 2012 0:21:56

Zdar všem! Toto je můj premiérový příspěvek a budu doufat v přínosné rady :) Pročetl jsem si obsah fóra a na některých částech výbavy se již pracuje. Rád bych si "postavil" mušketýra - Čechy (1620-1630) a začít se samozřejmě musí od kostýmu. Mám šikovnou švadlenku, ale co nemám, to jsou střihy. Má je někdo k dispozici (Meyer, Waugh ..)? Obávám se, že švadlenka ač je šikovná třeba sebevíc, se může v problematice odívání v 17. století, proto bych Vás poprosil možná snad o kontakt na někoho, kdo má zkušenosti a dokázal mě obléknout od punčoch po klobouk (z Tonaku mám sice polotovary, ale potřebuji modistu). Celé své snažení bych chtěl pojmout ve snaze co největšímu se přiblížení termínu living history. Jsem začátečník, je mi jasné, že se ještě mnohokrát spálím, ale přál bych si, aby mě to bolelo, co nejméně :)

Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostým a výbavička pro Mladotu

Příspěvek od Alistaire » Út 09. Říj 2012 1:14:51

Koukni se na naše stránky do sekce návody : http://mortaigne.com/navody-vykresy.p29.html
něco už tam je, něco by mělo vyjít během několika týdnů.

Jinak musím upozornit, že pochopitelně pouze střihy nestačí, je potřeba vědět a znát spoustu detailů a detailíčků vypracování atd.
Pokud máš vybranou skupinu či regiment se kterými funguješ/budeš fungovat, bude zřejmě nejlepší, když ti v tomto poradí oni.
Jestli ještě nemáš, ozvi se mi do SZ, pošlu ti informace pro naše nováčky.

Pokud by ses rozhodnul pro malou redataci svého vybavení, tak na Workshopu 3.11.2012 budeme probírat reenactorské vybavení pro +- 1645 (kdy se udály v podstatě nejvýznamnější události třicetileté války na českém území). Po Workshopu bude vydána příručka pro zhotovení výbavy na tuto dataci.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti