Prostě jak to nedělat.. II.

Aneb kritika všeho a všech :-D
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od Bum » Po 01. Črv 2015 9:22:19

rado napsal:Vo vseobecnosti si nemyslim, ze by toto dotahovanie "kto na koho co vytiahne" kohokolvek kamkolvek posuvalo, ale to je jedno.
Plně se shodneme. Bohužel se toto jednání stalo na internetových fórech trendem (nikoli mou zásluhou), a to trendem namířeným velmi selektivně proti pár akcím, které nejsou jak vidno o nic horší než jiné, jen mají tu smůlu, že dosahují větší popularity. V zájmu objektivity mi proto přijde důležité poukázat na úroveň těch ostatních, které největší kritici úmyslně pomíjejí ne proto, že by byly lepší, ale protože kamarádi jsou holt kamarádi.
rado napsal:bola to mala akcia - tipujem cca 60 ludi - a vzhladom na pocasie (prakticky cely cas prsalo), to bola takmer sukromna akcia s vylucenim verejnosti:) - niezeby na tom zalezalo, to len tak pre zaujimavost
Toto je opravdu zcela nepodstatné a zbytečné konstatování, počet diváků nemá na úroveň akce žádný vliv a malý počet diváků si zaslouží od účinkujících naprosto stejnou snahu o co nejlepší výkon jako divácký dav.
rado napsal:Mierou zabezpecenia - od pekneho miesta na stanovanie, cez slamu do stanov, po dostatok dreva a mily pristup - patrila akcia naozaj k tomu lepsiemu.
Akce byla oficiálně prezentována a propagována jako rekonstrukce. V tomto ohledu patřila zcela jednoznačně k tomu horšímu, ne-li vůbec nejhoršímu za několik posledních let.
rado napsal:Vycitky (nech uz su motivovane cimkolvek) my mali smerovat ku konkretnym ludom, s konkretnymi nedostatkami v kostymoch a vybaveni, nie k akcii ako takej.
Pokud tomu tak bude, budu jenom rád. Pokud se budou v diskusích objevovat nepodložené a nevyargumentované výkřiky typu "Jak to nedělat? Vyberte si libovolnou fotku z této galerie, pravděpodobnost, že se trefíte, je 98 %", namířené opět velmi selektivně jen proti některým akcím, a pokud se tento lajdácký způsob "kritiky" prosadí jako trend - pak mi zkrátka přijde správné hodnotit stejným úhlem pohledu jiné akce, které dotyčný kritik pomíjí ne proto, že by byly lepší, ale protože kamarádi jsou holt kamarádi.

rado
Příspěvky: 73
Registrován: Stř 15. Črc 2009 9:50:54

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od rado » Po 01. Črv 2015 13:43:53

som rad, ze sa v prvom a poslednom bode zhodneme.
ad pocet ucinkujucich: samozrejme, ze je to nepodstatne, preto som napisal ze na tom nezalezi. bolo to len ad info
ad celkova uroven: v tom sa nezhodneme, akceptujem. pokial ide o uroven vybavenia ucinkujucich, bol som (bohuzial) aj na omnoho horsich akciach, pokial ide o celkove zabezpecenie akcie, bolo to fajn, o tom som uz pisal. Nemyslim, ze by som k tomu este mal co dodat.

Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od Alistaire » Út 02. Črv 2015 18:36:08

ADMIN -

Tak pánové, stačilo.

Toto vlákno má provozovatelem serveru jasně daná jednoduchá pravidla, a já jako admin jejich vícenásobné porušení nemohu tolerovat. A nebudu. U nikoho.
Kvůli konfrontacím na osobní úrovni bylo zamknuto vlákno „Jak to nedělat I.“ a byla stanovena ta pravidla. A rozhodně nepřipustím, aby se v tomto novém vláknu vytahovaly už předtím zamčené a odbanované věci, a pokračovalo se v předchozí formě poloskrytého napadání a diskusního faulování.

Teď konkrétně.

Rado – to jestli je akce z pohledu účastníka dobrá, třeba protože byl fajn večírek, a třeba pořadatel je fajn kluk který měl těžký dětství, a jinak skvěle bruslí, no unikum… je k výstrojním prohřeškům a bezpečnostním pokleskům celkem irelevantní, a sem to tak nějak nepatří. V tomto vláknu by se mělo poukazovat právě na ty bezpečnostní (a to zejména!!!) a na výstrojní a dobově neodpovídající věci. Jinak je to nepodstatné a sem to nepatří. To jen tak malé upozornění pro příště.

Bume – takhle (předchozí tvůj příspěvek) tady teda ne.
Nebudu tu tolerovat takové to jakože jasné naznačování a polotajné osobní očůrávání. NEBUDU JE TOLEROVAT NIKOMU. Jestli máš s někým konkrétním v konkrétní situaci osobní problém, buď konkrétní a jmenuj. Konkrétně narážím na toto
Bum napsal: Plně se shodneme. Bohužel se toto jednání stalo na internetových fórech trendem (nikoli mou zásluhou), a to trendem namířeným velmi selektivně proti pár akcím, které nejsou jak vidno o nic horší než jiné, jen mají tu smůlu, že dosahují větší popularity. V zájmu objektivity mi proto přijde důležité poukázat na úroveň těch ostatních, které největší kritici úmyslně pomíjejí ne proto, že by byly lepší, ale protože kamarádi jsou holt kamarádi.
...
Pokud tomu tak bude, budu jenom rád. Pokud se budou v diskusích objevovat nepodložené a nevyargumentované výkřiky typu "Jak to nedělat? Vyberte si libovolnou fotku z této galerie, pravděpodobnost, že se trefíte, je 98 %", namířené opět velmi selektivně jen proti některým akcím, a pokud se tento lajdácký způsob "kritiky" prosadí jako trend - pak mi zkrátka přijde správné hodnotit stejným úhlem pohledu jiné akce, které dotyčný kritik pomíjí ne proto, že by byly lepší, ale protože kamarádi jsou holt kamarádi.
co obsahuje několik diskusních faulů, a hlavně porušuje to pravidla vlákna č. 3,4,6, a znovu to jakože má nastartovat nějaký flame, kterého vyprovokování nepřipustím. Takže máš výstrahu a varování, jestli hodláš v tomto stylu pokračovat, bude muset nastoupit Ban.Pro ty kteří by snad pozapomněli na topic tohoto specifického vlákna dávám sem pravidla znovu.Toto vlákno má tato pravidla:

První: Každý uživatel může vložit jeden příspěvek s jednou fotkou za týden. Příspěvek musí obsahovat konkrétní popis co je tam špatně a proč.

Druhé: Otázky typu "ukažte co je tam špatně" nesplňují kriteria tohoto vlákna. Pokud se jedná o osobu na fotografii a otázku "ukažte mi co mám špatně", pak to patří do "salón krásy"

Třetí: Reakce na příspěvek musí být věcná a rovněž podložená.
Reakce prosté, typu "souhlasím, nesouhlasím, autor je x" jsou nepřínosné = nežádoucí.

Čtvrté: Vlákno má poukazovat na (podle názoru postujícího) zásadní a obecně platné prohřešky proti historické věrnosti, a zejména proti bezpečnosti.

Páté: Jeden příspěvek na ID ke každé fotografii plně stačí k projevení názoru diskutujícího, tudíž je žádoucí stručná, kvalitní a podložená argumentace.

Šesté: Nebude připuštěna žádná následná konfrontace na osobní úrovni, o validitě argumentů každého příspěvku si obrázek udělají čtenáři sami.


ADMIN - KONEC
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel

Avátar uživatele
Piskot
Příspěvky: 41
Registrován: Ne 15. Ún 2009 16:38:19

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od Piskot » Pá 04. Zář 2015 9:44:48

S dovolením sem přidám nikoliv fotku, ale video. Jedná se o úvodní video z této stránky
http://www.bratislava1619.sk/
1) Ve videu dost hrají „kolečkové“ pistole – detailní, zpomalené záběry, přímé záběry na střelbu apod. Je naprosto do očí bijící, že kohouty těch pistolí nejsou u pánvičky. Tedy že pistole střílejí na jiném principu než by měly. Obzvláště v tom dlouhém zpomaleném záběru je to hrozně nápadné
2) Kostýmy patřící do střední Evropy (v Uherských se neorientuji, tedy neposuzuji) mají špatnou formu. Při detailních záběrech je to velmi nápadné (např. nesmyslné prostřihy na rukávech, vlající rozepnuté rukávy, zvláštní kolety). Trpí tím vyznění takového propagačního videa.
3) Ve videu je trochu paradoxně vystavěný rám na zbraně, který pro děj nemá žádný význam, ale stany jsou prázdné, i když v ději mají nějakou úlohu (vytahování slečny ze stanu pro radovánky je sice klišé až na půdu, ale na druhou stranu proč ne; vytahovat ji ale z prázdného stanu je takové zvláštní.
Chápu omezené možnosti výpravy, ale při tvorbě propagačního videa bych nedělal (název vlákna „jak to nedělat“) takové záběry, které tyto omezené možnosti produkce/výpravy zvýrazňují a podtrhují. Případně pohlídal a pracoval na detailech viz 3 body nahoře.
Poddůstojník Mortaigne regimentu
Obrázek
http://www.mortaigne.com Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války

Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od hugo44 » Po 07. Zář 2015 21:38:36

I když mnozí s snaží vypiplat své oblečení do posledních detailů tak jaksi zapomínají že i zbraně dělají vojáka. Na této fotografii je jasně vidět že použití jakého si výpalku a kusu trubky dost necitlivým zůsobem přivařeném nemůžou splnit požadavky na vzhled halapartny. A nepomůže zde ani výmluva že jako voják jsem to prostě vyfasoval. Přesně tak jak Piškot popsal v jiném příspěvku.
Přílohy
vz1645.JPG
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.

Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 840
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od Olaff » Po 07. Zář 2015 21:48:19

A tak kedze mam moznost nejakej tej reakcie na objasnenie... Tak preco ju nevyuzit, hoci to uz zaznelo presne tu: viewtopic.php?f=4&t=81&p=9388#p9388

Velmi v skratke: Fotka je z roku 2011 a mojej poslednej Bielej hory...

Pre zmenu fotka z roku 2013 jasne dokazuje, ze vojaci skutocne si tu a tam splasia aj cosi celkom pouzitelne: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56A962E9

Zjavne su to este len 3 roky, co fungujem s halapartnou od teba, navyse prva foto vznikla v case, ked sme uz boli niekolko mesiacov v kontakte kvoli zakazke tykajucej sa novej halapartne na fotke odo mna. Samozrejme, viem v pripade potreby dolozit mailami... 8-).

Ak ale trvas stale na tom, ze si mam zhanat cosi lepsie... 8-)

Takze co bude dalsie? 8-)
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie

Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat.. II.

Příspěvek od Alistaire » Stř 09. Zář 2015 0:35:37

hugo44 napsal:I když mnozí s snaží vypiplat své oblečení do posledních detailů tak jaksi zapomínají že i zbraně dělají vojáka. Na této fotografii je jasně vidět že použití jakého si výpalku a kusu trubky dost necitlivým zůsobem přivařeném nemůžou splnit požadavky na vzhled halapartny. A nepomůže zde ani výmluva že jako voják jsem to prostě vyfasoval. Přesně tak jak Piškot popsal v jiném příspěvku.
že je to kus trubky a plechu necitlivě přivařený – no, to tvrdíš Ty… vzhledem k tomu, že jsi nedokázal (viz ZDE: viewtopic.php?f=4&t=81&start=40) určit ani tvarovou inspiraci zdrojem, mne celkem baví, že z fotky špatně vyčištěného kusu dokážeš neomylně určit něco, co jiní nevidí ani z blízka… inu, leckdy je přání otcem myšlenky…

Což samozřejmě neodporuje tomu, že se v žádném případě nejedná o repliku ani dobré provedení. A naopak to podporuje teorii, že by se člověk měl vyvíjet a vylepšovat... srovnat tuto fotku 2011 s aktuálními fotkami lze ;)

A protože jsou pro tento týden naše příspěvky podle pravidel vyčerpány, dají se další údaje k tomuto dohledat ZDE: viewtopic.php?f=53&t=1006
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů