Frýdlant 2011.

Vlkodlak
Příspěvky: 8
Registrován: Pá 05. Ún 2010 1:51:08
Místo/Bydliště: Boskovice

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od Vlkodlak »

Alistaire napsal:
r.jpg
Akorát škoda toho sáčku s chlebem či co to je...
Bez karabeli ani z pościeli, bez obuszka ani od łóżka.
Kikina
Příspěvky: 38
Registrován: Čt 20. Led 2011 18:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od Kikina »

Alistaire: Pěkné fotky, na kterých jde vidět umění fotografa, vybrala si pěkné zátiší...ale co ten IGELIŤÁK za tím hrnkem :o ? A ta strnulá poloha ruky? To pití (ten akt) postrádá pohyb, připadá mi to nepřirozené, což je škoda...ale tohle je věc už jenom uměleckého dojmu ;) Škoda, že malá má náušnice a nedobové botky...nejde totiž jen o sundáí botek na fotku, když chceš mít co nejvíce LH tábor ;)
Byla, jsem a budu kritik.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od Alistaire »

Vlkodlak napsal:
Alistaire napsal:
r.jpg
Akorát škoda toho sáčku s chlebem či co to je...
? kde? Myslíš to samé co Kikina?
Kikina napsal:Alistaire: Pěkné fotky, na kterých jde vidět umění fotografa, vybrala si pěkné zátiší...ale co ten IGELIŤÁK za tím hrnkem :o ?
To je zmuchlaný zbytek papíru od dělání patron do pistole, pokud si dobře pamatuju... (Btw, ta pistole má kalibr 16 mm, ten křížek co mám na krku 3cm, odhadněte velikost :lol: ). Jak říkám, není to aranžované, co tam bylo, vyfoceno bylo. I kdyby tam býval byl igeliťák...
Barvy jsou nadramatizované photoshopem (asi?), např. ta čepice je ve skutečnosti středně modrá, kontrasty ve skutečnosti nejsou zdaleka takové...
Kikina napsal: A ta strnulá poloha ruky? To pití (ten akt) postrádá pohyb, připadá mi to nepřirozené, což je škoda...ale tohle je věc už jenom uměleckého dojmu ;)
Nejsi trochu paranoidní? :D normálně jsem se napil, postavil hrnek (odbrknul ;) ) a všimnul si o dvacet metrů dál stojící Míšu s foťákem, ukazující palec nahoru a volající že jsem moooc pěkně seděl... Většinu fotek co jsem si všimnul dělala na dlouhý sklo přes celý tábor, právě proto, aby se lidi nepitvořili, ale byli přirození...
Kikina napsal: Škoda, že malá má náušnice a nedobové botky...nejde totiž jen o sundáí botek na fotku, když chceš mít co nejvíce LH tábor ;)
Kdo říkal že chci mít co nejvíc LH tábor? kdo říkal že říkám že jsme měli LH tábor? :D Co je špatného na náušnicích, které respektují barokní tvarosloví? (BTW, nejsem v MR prostý voják).
O dětských botách si povíme, až budeš mít svoje děti, a rozhodovat se jaké boty na ty rychlerostoucí a snadnozmrzačitelné nožky dítěte použít, kdy proč a za jakou cenu. Zejména v případě,
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Kikina
Příspěvky: 38
Registrován: Čt 20. Led 2011 18:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od Kikina »

Hele, říkám jen co vidím. Nevím, jestli to dělá to "zkontrastování" te fotky, ale takhle od pohledu to vypadá jako lesklý sáček.
A paranoidní? Za 1. nevím co to je a za 2. mě to uráží, to ty seš tajtrdlík! :mrgreen: ...nee, sorry, trochu jsem si zavzpomínala na oblíbenou scénu...ale nebuď dotčen. Jak říkám, říkám to, co vidím... Vidím fotku, která je až moc pěkná - tomu se říká kýč - a proto mi připadá nepřirozená, ale tohle je věc na jiné delší povídání...já moc ráda kritizuju umění, takže si toho nevšímej ;)

S tím LH táborem máš pravdu, tos neříkal... Ale i tak mi kazí dojem takováto fotka, kde jsou velice pěkné, dobové kostýmy a k tomu velice nedobové doplňky. Na různých fórech jsem si všimla, že se řeší půjčování dobových kostýmků a bot pro děti, je jasné, že malým dětem to vydrží na jednu sezónu. Ale šlo by to vyřešit i takovou formou, jak to řeší jiné skupiny s nískou úrovní dobové reálnosti...sehnat jednoduché černé polobotky, které si myslím jsou minimálně koukatelné. Dnes jsem byla u větnamců a měli jich tam hafo pro děti různých velikostí;) a po odrostení by stačilo je dát do sekáče a máš klid. 100x by to vypadalo lépe i během celé akce určitě ;)
Byla, jsem a budu kritik.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od Alistaire »

ups... neuložil se kus mojí poslední věty...

takže... zejména v případě, kdy pod košilí nejsou za běžného stavu vůbec vidět.

Jinak samozřejmě tím neupírám Tvoje právo na vyjádření jak mají vypadat ostatní.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
gelefier
Příspěvky: 93
Registrován: Po 31. Kvě 2010 12:17:12

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od gelefier »

Kikina napsal: A paranoidní? Za 1. nevím co to je a za 2. mě to uráží, to ty seš tajtrdlík! :mrgreen: ...nee, sorry, trochu jsem si zavzpomínala na oblíbenou scénu...ale nebuď dotčen. Jak říkám, říkám to, co vidím... Vidím fotku, která je až moc pěkná - tomu se říká kýč - a proto mi připadá nepřirozená, ale tohle je věc na jiné delší povídání...já moc ráda kritizuju umění, takže si toho nevšímej ;)
Mě se to teda moc libí, nechápu proč by pěkná fotka měla být automaticky kýč ?
Mě by spíše zajimalo jak se dá docílit tak užasného vzhledu té fotografie. Tam je ubraná nějaká barva či co.
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM

http://zemskahotovost.cz/
Avátar uživatele
Delish
Příspěvky: 75
Registrován: Čt 29. Led 2009 10:17:28

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od Delish »

gelefier napsal:Mě se to teda moc libí, nechápu proč by pěkná fotka měla být automaticky kýč ?
Mě by spíše zajimalo jak se dá docílit tak užasného vzhledu té fotografie. Tam je ubraná nějaká barva či co.
Myslím si, že je to dělaný technikou HDR (high dynamic range), která spočívá ve sloučení obvykle tří snímků s různou expozicí do jednoho snímku (jde to udělat i shotovou fotkou v různých programech). Výsledek jsou pro někoho pěkné fotky, pro jiného kýčovité omalovánky - záleží na vkusu každého soudruha. Mě osobně se tato technika a fotky moc líbí, např. nebe pak vypadá úplně fantasticky.
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM
Avátar uživatele
gelefier
Příspěvky: 93
Registrován: Po 31. Kvě 2010 12:17:12

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od gelefier »

No HDR nás taky napadlo, ale já jsem myslel že se s tím dají fotit spíše jen krajinky, protože u pohybujích objektů to nejde ( se ti pohnout mezi fotkami) ? Nebo ne ?
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM

http://zemskahotovost.cz/
Avátar uživatele
rehtu
Příspěvky: 81
Registrován: Stř 14. Říj 2009 20:40:12

Re: Frýdlant 2011.

Příspěvek od rehtu »

Jde to i s jednou fotkou pokuď ji máš v Rawu tak upravíš expozici a máš vícero snímků,a nebo jak již bylo řečeno jsou na to programy které dělají tzv. pseudo Raw a výsledek je podobný.
Odpovědět