Diskuse z FB

Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Diskuse z FB

Příspěvek od Alistaire »

Na Facebooku, konkrétně zde: https://www.facebook.com/groups/6662537 ... ent_follow

Luděk Vobořil napsal : Tomáš Andrlík Roman Alistaire Mortaigne pánové, vaše společenstvo svařené trubky, které říkáte halapartna a dalších velice funkčních věcí je asi nej. Jen tak mimochodem, máte doložené ocelolitinové odlitky? Zinkovou slitinu? A mám pokračovat? Je obor který někdo z vás nedělal, nebo je obor kterému nerozumíte? Doporučím vám to co doporučujete mě. Jděte se vyčůrat. A klidně vám to řeknu do očí. A znovu zopakuji. ZAČNĚTE U SEBE.


Luďku, jak si jistě můžeš všimnout, ( a když ne Ty, tak každý jiný okolo) normálně na Tvoje manické výlevy, které nejsou přímo mě adresované, byť každému dochází o co jde, nereaguji. Nyní jsi mě veřejně jmenoval, dobře tedy…

Důležitá věc, znovu opakuji. Mluvím pouze sám za sebe, s výjimkou, kdy vysloveně uvedu, že mluvím za MR, Projekt 1645 nebo jiné uskupení, kde k tomu mám mandát.
Pokud si chybně spojuješ moje osobní vyjádření s jakýmikoli příspěvky KOHOKOLI jiného, pak je to omyl na Tvojí straně, a Tvůj problém co z toho vyplývá.


Pojďme k věci, nejprve k těm obecnějším…
1) Můžeš mi prosím ukázat, a doložit kde JÁ tvrdím, že některé společenstvo (?), kterého jsem členem (??) „je nej ve všech ohledech“ , případně aspoň, že „je nej“ ?

2) Obor,který bych nedělal… Nedělal jsem spoustu oborů, a ještě větší spoustě oborů a věcí nerozumím, rozumět nebudu a třeba ani valně nechci, a nikde jsem netvrdil opak. Nemá cenu se ptát, jestli bys to mohl nějak doložit…
Naopak, doložit kolikrát jsem někde napsal – „tomuto nerozumím, nemám na to názor, nebudu se k tomu vyjadřovat“ celkem snadno lze. A to i přes to, že nemám li na nějakou věc aspoň názor, nepíšu vůbec nic (což se ovšem dokazuje špatně…)
Naopak myslím není třeba zastírat, že jsem studoval a poměrně pilně studuji víc oborů v několika oblastech mého zájmu, a baví mne získávat nové multioborové znalosti a zkušenosti, byť to stojí fůru úsilí, času a peněz. V posledních cca 15ti letech jsem z titulu svého zaměstnání komunikoval se stovkami velmi zajímavých a inspirativních lidí, často špiček ve svých oborech, a to člověku v hlavě něco uvázne, a také má kontakty, kde se může zeptat, a získané info aplikovat. A to já se zeptat na to co mne zajímá, a učit se co jde, nestydím. Říká se tomu osobní rozvoj.
Dráždí Tě to tak, že řešíš místo validity informace či názoru toho, kdo je předkládá? Tak to je opět Tvůj problém.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od Alistaire »

Tak, a teď už se můžeme věnovat těm konkrétním technickým.

Halapartna –
Pravděpodobně narážíš na tuto halapartnu (foto z roku 2011)
Obrázek

Olaff o jejím původu skutečně dosud nic nevěděl.
Je to moje halapartna, kterou jsem podle obrázku z Wagnera nechal vyrobit na sezónu 2000 u kováře Jošta v Arma Defensiva. Je vyrobena poplatně době… V roce 2005 jsem ji, jako technicky nedostačující a morálně zastaralou, odložil do fundusu, ze kterého se občas v nouzi použila, jako např. na této fotce z BH 2011. Zde ji konkrétně jako nouzové dočasné řešení dostal do ruky Olaff, který v té době halapartnu vlastní neměl, a vézt půjčenou tyčovku z Košic do Prahy vlakem… není asi optimum, že.
Co se týká tvaru a provedení - Kdo kde tvrdí, že je to replika, nedejbože dobrá replika, nebo dokonce rekonstrukce? Ukazoval ji někdo z blízka divákům, jakožto artefakt, který by měli diváci vidět a osahat si?

O technologii výroby se bavit nebudeme, ta není dobová, nikdo netvrdí že je. Co se týká samotného tvaru, domnívám se, že tak od vzdálenosti několika metrů koukatelnému minimu vyhovuje. Můžeš mít jiný názor…
Nechtěl jsem Tě ztrapňovat, ale když už to tak je… docela mě zaráží několik Tvých zmínek, že Ty jsi tento typ halapartny nikde nedohledal, ačkoli jsi chtěl… (ZDE: viewtopic.php?f=4&t=81&start=40)
Od člověka živícího se výrobou chladných zbraní a nabízejícího jakousi formu poradenství bych opravdu čekal, že ten tvar neomylně určí, a bude vědět…
Podle mne se jedná o naprosto profláklý tvar, který je vidět na spoustě dobových trofejních zátiší, a v době před 15ti lety to byl tvar vyskytující se v tehdejší literatuře naprosto archetypálně. Ve Wagnerovi jistě dohledáš. Stejně tak v Šachovi – Chladné zbraně jeden kus z VHU je.
Jde o tvar používaný zejména v Saských gardách, datovaný už od 1550. No a konkrétních dochovaných exemplářů (prosím povšimněte si odchylek v provedení různých kusů…) není málo. Mimo našeho VHU jsou kusy v Drážďanech, Wallace muzeu, v NY …
53.jpg
Šach - Chladné zbraně
SH1.jpg
Saschen guard
SH2.jpg
Saschen guard
SH2.jpg (11.16 KiB) Zobrazeno 7803 x
polearms4_805.jpg
polearms4_805.jpg (17.5 KiB) Zobrazeno 7803 x
Wallace.jpg
Wallace collection
Vizuelně je asi ten můj kus asi nejpodobnější tomuto originálnímu provedení.Tohle je taky trubka a kus plechu? Není si to podobné ani na tolik, že by se z toho minimálně inspirace nedala určit? to snad ne… ;)
Halberd of Christian II.jpg
NY
Jost.JPG

Jistě, je tam zjednodušení, můj vyřazený kus je co do tloušťky hovadštější, pochopitelně bez rytin… proto jsem ho taky v roce 2005 vyřadil, a nikde se to zblízka neukazuje… Zdálky si myslím, že tvar stále zhruba odpovídá a neurazí, a s přimhouřením oka je použitelný, což se o řadě halaparten, které se dodnes vidí i jako nové říct nedá… Přesto ji od té doby nepoužíváme.
BTW Olaff si 2013 pořídil halapartnu, která prezentovatelná zblízka je. Vývoj…


Doložení zinkových slitin…
tomu jsme se podrobně věnovali ZDE: viewtopic.php?f=21&t=988
co ještě k tomu potřebuješ znovu vysvětlit?

Naopak, já bych rád dostal odpověď na to, jakou má problematika „zinkové slitiny“ a jejího použití na přezky v LARP bazar souvislost s dalšími lidmi okolo mne?

Na co narážíš s ocelolitinou? Netuším…

MÁM POKRAČOVAT?
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od hugo44 »

Nebylo by jednodušší napsat ano, přez to, že jsme kritizovali ty okolo i my jsme udělali chybu? Bohužel toho se od vás nikdo nedočká. Jako když jsi ty zde na brodci kritizoval moje zbraně (dobový vzhled). Dělá vám velký problém napsat nemám pravdu spletl jsem se? Prostě znova napíšu že tato halapartna v roce 2011 má být uložena hodně hluboko. Řeči, že z dálky .......... To nejsou vidět ani knoflíky, ani materiál na oblečení. Jestliže chcete s mou osobou dále debatovat, očekávám nejdříve omluvu od Olafa za výroky zde na Brodci, od tebe přiznání, že jsi se zmýlil se vzhledem zbraní a od Vechia bych rád věděl, proč umístil na FB obrázky s komentáři HISTORIE-HISTORIE . Jen tak mimochodem v hodně těch co byly jako špatné byly s věcmi ode mě. Do dneška nevím proč. Takže až se vaše společnost začne SLUŠNĚ chovat ke mě, tak to samé budu i já opětovat. AMEN
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od hugo44 »

Ještě bych doplnil, že se originály vyskytují i na zámku ve Frýdlantě. Za další jak je dlouho, co jste zatracovali Wagnera? Mnoho originálů jsem měl i v ruce. A tak mohu říct, že sekera a hák té halapartny na fotce jso minimálně dvakrát tak silné jako na originálu. Hrot není profilován. Ratiště je až moc silné. Za další Vechio několikrát kritizoval neudržování zbraní. Jednalo se o Bílou horu. Z toho jsem zmatený. Tak udržovat, nebo ne? Za další halapartna mi přijde velká (železná část). Možná to je ale celkově hampuláckým pojetím.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od Alistaire »

hugo44 napsal:Nebylo by jednodušší napsat ano, přez to, že jsme kritizovali ty okolo i my jsme udělali chybu? Bohužel toho se od vás nikdo nedočká. Jako když jsi ty zde na brodci kritizoval moje zbraně (dobový vzhled). Dělá vám velký problém napsat nemám pravdu spletl jsem se? Prostě znova napíšu že tato halapartna v roce 2011 má být uložena hodně hluboko. Řeči, že z dálky .......... To nejsou vidět ani knoflíky, ani materiál na oblečení. Jestliže chcete s mou osobou dále debatovat, očekávám nejdříve omluvu od Olafa za výroky zde na Brodci, od tebe přiznání, že jsi se zmýlil se vzhledem zbraní a od Vechia bych rád věděl, proč umístil na FB obrázky s komentáři HISTORIE-HISTORIE . Jen tak mimochodem v hodně těch co byly jako špatné byly s věcmi ode mě. Do dneška nevím proč. Takže až se vaše společnost začne SLUŠNĚ chovat ke mě, tak to samé budu i já opětovat. AMEN
Opět a opakovaně tě žádám o jednoduchou věc. Nemixuj prosím MOJI komunikaci, prezentované názory atd s komunikací a názory KOHOKOLI jiného. Nehodlám se zpovídat za domnělé nebo i skutečné činy JINÝCH dospělých a svéprávných osob, na které nemám žádný vliv.

JÁ si dávám velký pozor na to co kde a kdy říkám, a nemám problém to prokázat. Ani kdykoli a kdekoli konkrétně přiznat, že něco nevím, neumím, nebo že jsem se zmýlil. To je prokazatelné... Ale na nekonkrétní předhazování obecných věcí reagovat konkrétnostmi nehodlám.
hugo44 napsal:Ještě bych doplnil, že se originály vyskytují i na zámku ve Frýdlantě
Můžeš mi prosím vysvětlit rozpor který cítím mezi výše uvedenou větou, že se tedy originály tohoto typu vyskytují i ve Frýdlantě (chápu to správně?) a tímto tvrzením z května 2015 že jsi se s tím dosud nesetkal?
hugo44 napsal:
vz1645.JPG
Rád bych se zeptal, jestli by jsi mi mohl dát podklady k halapartně na obrázku, nebo třeba informaci v které expozici se nachází. Podobnou po mě dost lidí chce, ale originál jsem ještě nenalezl. Předem děkuji.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od hugo44 »

Jednou vystupuješ jako mluvčí, podruhé ne. Prosím ujasněte si kdo za vás bude mluvit. Děkuji.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
Rochrigez
Příspěvky: 46
Registrován: Stř 30. Zář 2009 8:07:57

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od Rochrigez »

Chlapci, máte pocit, že to ještě někoho baví? PIŠTE SI MAILY! Tohle fórum šlo úplně do prdele, právě kvůli tomu, že se tu pořádají už jen více či méně moderované hádky.
Butlers Dragonerregiment

"Well gentlemen, tak toho starýho syfla píchnem."
Plukovník Walter Butler, 24. února 1634, Cheb
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od Alistaire »

Rochrigez napsal:Chlapci, máte pocit, že to ještě někoho baví? PIŠTE SI MAILY! Tohle fórum šlo úplně do prdele, právě kvůli tomu, že se tu pořádají už jen více či méně moderované hádky.
jsem přesvědčen, že nebaví, právě proto se snažím stáhnout tyhle "vysvětlovačky" z všech možných míst do jediného vlákna, které si nezájemci mohou snadno odfiltrovat.
Věřím, že jistě chápeš, že věčnému rozněcovači těchhle akcí nejde o řešení pseudoproblému mailem, ale o buzzmarketing na svoje produkty.
Pokud u toho nepadá vysloveně moje jméno, nechávám to být, i když je vidět zřetelné zacílení.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od hugo44 »

:lol:
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Diskuse z FB

Příspěvek od hugo44 »

Tuto diskusi založil člověk, co na FB uráží a dělá si prdel z každého kdo se mu znelíbí. Proč sem nedá své kanálnícké výroky? Třeba ty o ochlazování přirození. Nebo znevažování výrobků jiných lidí. Výrobků které jsou v prestižních muzeích. Jestli si tento člověk myslí, že může srát na hlavu ostatním, tak mě ne.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Odpovědět