Schiavony

Tom12
Příspěvky: 12
Registrován: Pá 17. Dub 2015 10:44:42
Místo/Bydliště: Mělnicko

Schiavony

Příspěvek od Tom12 »

Přátelé. Jak je to s používáním Schiavon u žoldnéřů v císařských službách? Díky.
Avátar uživatele
Indyján
Příspěvky: 261
Registrován: Út 11. Lis 2008 16:49:04
Místo/Bydliště: Morava

Re: Schiavony

Příspěvek od Indyján »

Jen spekulace. Zbraň používána v Benátské republice, pro její armádu rodilých benátčanů asi typická. Ovšem i tam bojovalo hodně žoldnéřů. Hlavně z balkánu.
Vzhledem k velikosti republiky, její armády v poměru ke zbytku Evropy to asi bylo takhle: za 30letou válku se vyrobilo dejme tomu 500000 pobočních mečů pro pěchotu, různých kordů atd. asi tak 100000 palašů pro jízdu a asi 10000 schiavon. /čísla jsou ilustrační, pro představu, nemám je podložené/ Ovšem vzhledem k jedinečnosti této zbraně a i předpokládané vysoké ceně se prostě po zenitu dávaly na zed do sbírek, narozdíl od pěšáckého šrotu, který byl vesměs recyklován. Proto se jich dost dochovalo.
Noa ted začni vymýšlet složitou rekonstrukci Tvého působení jako žoldnéř v Benátské republice, získání spíše jezdecké a drahé zbraně a její používání na středoevropském bojišti......je to totální bílá vrána, která není nemožná, ovšem velice netypická a velice málo pravděpodobná. Více těchto zbraní v jednotce se rovná nule.
Lepší mrtvej frajer než živej srab. MM

generál svobodník chorvatského hraničářského pluku 63. GIR Karlstädter-Szluiner,střelec a halapartník v pozdně gotických projektech.
http://sedmiletka.brodec.org/index.php
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Schiavony

Příspěvek od hugo44 »

Kolik lidí válčilo a kolik zbylo na výrobu? V dobových záznamech se můžeme dočíst, že byli naverbováni i učni, kteří verbováni neměli být a tudíž neměl kdo dělat. A vyrobit schiavonu dá dost práce a je třeba spousta přípravků a nářadí. Dnes kdy se používá na zbraně elektrické sváření a výroba je tím pádem jednodušší dokáže správný koš udělat jen pár lidí. Ostatní je divná hmota poprskaná céočkem a mnohdy s viditelnými sváry. Aby jsi pochopil co mám na mysli, tak by jsi musel zkusit, co dá práce opracovat pilníkem jeden kovářský svar. Jinak souhlas s tím co napsal Indy.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
Alchy
Příspěvky: 12
Registrován: So 11. Srp 2012 21:20:02

Re: Schiavony

Příspěvek od Alchy »

Ano, ale...
Nemyslím, že v tej dobe boli do zhrame povolaný solventní a znalí... Tak či onak bolo na poliach sedlákov dosť. Takže predstava, že nemnal kto robiť zbrane len pre to, že ich odviedli za pikanierov je asi kravinium...
Skôr by som veril moru a chorobám, následkom rabovania v dobitom meste.....
Ak sa pozrieme na posledné vojny, vždy, aj keď tvorcovia zbranmí narukovali, o malý čas nebojovali, ale robili, opravovali zbrane, možno v armáde.

Takže môj názor - zbrojarí boli okamžite presunutý do opráv a výroby zbraní. Do zázemia jednotky.

Názory, prosím..

Schiavona - ak raz získam schiavonu ako víťazstvo nad iným bojovníkom, a stane sa mojím symbolom, budem ochotný za ňu dať veľa peňazí...
?
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Schiavony

Příspěvek od hugo44 »

Nemá cenu někomu něco vyvracet. Čti a hledej.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Odpovědět