Kyrys

Avátar uživatele
Jingsavv
Příspěvky: 11
Registrován: So 31. Bře 2012 12:27:50

Re: Kyrys

Příspěvek od Jingsavv »

Z nejakeho pdfka sa mi podarilo vytiahnut toto:
armour1.jpg
armour1.jpg (84.95 KiB) Zobrazeno 7470 x
Datujú ju na 1590 až 1630. Vraj sa jedná o severonemeckú pikaniersku zbroj.
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Kyrys

Příspěvek od raia »

Tenhle typ jsem viděl ve větším zastoupení jen u Vranxe.
Sebastiaen_Vrancx,1625-1630_-_Pillaging_after_a_battle,_Koninklijke_Musea_voor_Schone_Kunsten,_Brussel,_Belgium2.jpg
Sebastiaen_Vrancx,1625-1630_-_Pillaging_after_a_battle,_Koninklijke_Musea_voor_Schone_Kunsten,_Brussel,_Belgium2.jpg (47.82 KiB) Zobrazeno 7458 x
1618 in Antwerp12_small.jpg
1618 in Antwerp12_small.jpg (99.27 KiB) Zobrazeno 7458 x
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Kyrys

Příspěvek od raia »

Mne by zajímalo, čí byla tato zbroj. Předpokládám že se jednalo o nějakou pěší osobní stráž / městskou gardu.
Zbroj.jpg
Zbroj.jpg (201.34 KiB) Zobrazeno 7458 x
Avátar uživatele
Mlask
Příspěvky: 182
Registrován: Út 11. Lis 2008 19:15:27
Místo/Bydliště: Pribram
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyrys

Příspěvek od Mlask »

Jingsavv napsal:Z nejakeho pdfka sa mi podarilo vytiahnut toto:
armour1.jpg
Datujú ju na 1590 až 1630. Vraj sa jedná o severonemeckú pikaniersku zbroj.
Ramena bych si urcite na pikenyra nedelal. Jsou zbytecne a omezuji. Ty sosy jsou lepsi udelat vetsi, vzajemne se prekryvajici. Je dobre si chranit kulky. Na bitvach pri stretu pikenyru se boda hlavne na nohy. Nevim jestli tyhle nejsou udelane k jizde na koni. Zkusenejsi Ti k nim urcite reknou vice.
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyrys

Příspěvek od Alistaire »

raia napsal:Mne by zajímalo, čí byla tato zbroj. Předpokládám že se jednalo o nějakou pěší osobní stráž / městskou gardu.
jj, to je tzv. DachsRüstung, typická věc...
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Kyrys

Příspěvek od hugo44 »

Jen k těm zbrojím, rozhodně si nekupovat různě svářené.Jeto dost nebezpečné, praskají a pár jsem jich viděl v místě sváru propíchlých. Všechno to jde udělat jako dříve a při větším množství za hubičku.
Pro obyčejného pěšáka to byla taková hrubší práce vyráběná jen v několika velikostech. Často černěné, nebo i jen na hrubo opilované a lehce přeleštěné.
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyrys

Příspěvek od Alistaire »

Zrovna ta zbroj dělaná podle Emdenu, co máš na sobě v avataru je super příklad. Kdyby bylo na akcích plechů této úrovně víc než jen pár, bylo by na světě zas o něco hezčeji.

Osobně moc nechápu proč si sám něco vymýšlet a spekulovat jestli tak nebo tak, kdyz je dneska k dispozici solidní fotodokumentace originálů.
A taky výrobce (reklamá) zde přítomný Hugo (konec reklamý), který už má s jejich výrobou zkušenosti. Už hned první kusy které dělal pro Mortagne jsou super tvarově, zpracováním a vůbec.
Prostě je podle čeho dělat, a je někdo kdo dělat umí. a za pěknou cenu.
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
hugo44
Příspěvky: 97
Registrován: Pá 15. Říj 2010 9:02:18

Re: Kyrys

Příspěvek od hugo44 »

Tak hlavně kluci dali kvalitní dokumentaci a těch zbrojí i stou mou se dělalo deset, takže cena byla příznivá.Ty do Brna jsem dělal co nejvíc podle origoše.Ty další měli třeba jiné tašky, ale zase vzaté z jiného originálu a jedna byla broušená. U Třicítkových zbrojí se dost často dávali do kupy kusy od různých dílen, takže i když to bylo podle jednoho vzoru, mnohdy to jaksi nepasovalo a upravovalo se to v poli. Někdy to vypadalo dost směšně. Taky se používali staré věci ze zbrojnic, protože průmysl nestíhal. Tím jsem se nechal inspirovat a "moderní" zbroj jsem doplnil přilbou z patnáctého století, i když mám i tu správnou. Je škoda, že dost lidí si pořizuje dost věcí, které jsou absolutně tvarově mimo. Pěkné zbroje mají taky bratři Slováci a někde tu mají i fotky.
Jen pro inspiraci, zase já s jiným blembákem a dvě fotky originálů kde je poměrně dobře vidět že se s tím moc nemazali, ten klobouknení promáčklý od výroby ale nejplíš někde z bitvy. Ještě žena najde zbroje a pak to sem hodíme.
Přílohy
museum+švícar 064.JPG
museum+švícar 064.JPG (134.57 KiB) Zobrazeno 7376 x
museum+švícar 062.JPG
museum+švícar 062.JPG (123.78 KiB) Zobrazeno 7376 x
Fotografie0015.jpg
Fotografie0015.jpg (136.65 KiB) Zobrazeno 7376 x
Ti co si hrají na borce a drsné královny, se ještě v sedmé třídě počůrávali. My co to udžíme, děláme zbraně.
Odpovědět