Bormi, také vojáček

Avátar uživatele
Bormi
Příspěvky: 37
Registrován: Pá 06. Bře 2009 17:53:08
Místo/Bydliště: Plzeň

Bormi, také vojáček

Příspěvek od Bormi »

Ahoj,
tak jsem se rozhodl upgradovat vojenský třicítkový kostým cca 1630. Ačkoliv jsem "pouhý scénik", hnán zdejší propagandou, chtěl bych kostým pokud možno odpovídající historické předloze :D Něco jsem nastudoval, něco dohledal, nakoupil vlnu a len, švadlena disponuje kompletem J. Arnold, takže by to mělo dopadnout dobře.
Většinu otázek, které jsem potřeboval dořešit, už řešil někdo přede mnou a tak jsem je vyčetl v předcházejících diskusích.
Poslední s čím bych potřeboval poradit jsou punčochy.
Mně se podařilo dohledat střihy 14.,15. stol. Švadlena v Arnoldové střih na punčochy prý nenašla?! Měl by někdo střih na punčochy? Mnohokrát děkuji za pomoc či radu, kde najít.
Avátar uživatele
Zagloba
Příspěvky: 131
Registrován: Ne 07. Pro 2008 17:04:12

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Zagloba »

Vše potřebné najdeš v Raiově článku na stránkách Mortaigne, bohužel se mi teď vůbec nedaří ho tam najít.
Avátar uživatele
Bormi
Příspěvky: 37
Registrován: Pá 06. Bře 2009 17:53:08
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Bormi »

Jojo, dočetl jsem se tu někde na fóru, že "punčochy střihly dle stránek Mortaigne regimentu", ale také jsem to tam už nenašel.
Dorlas
Příspěvky: 181
Registrován: Po 05. Říj 2009 11:38:02
Místo/Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Dorlas »

ten článok tam už nejakú dobu nie je...
"Never trust another reenactor."
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Alistaire »

pracuje se na novém článku, který tentokrát vychází z dochovaných nálezů, a bude obsahovat i návod jak udělat pro sebe střih, a bude doplněn fotografickou galerií postupu.
Vydržte, mám jen jedny ruce, a ještě k tomu polámané :)
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
Bormi
Příspěvky: 37
Registrován: Pá 06. Bře 2009 17:53:08
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Bormi »

Skvělé, tak to si s punčochami ještě rád počkám!
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od vechio »

Bormi napsal:Skvělé, tak to si s punčochami ještě rád počkám!
Nicméně tvoje švadlena nedisponuje kompletní arnoldovou..protože ve 4.dílu o doplncích a spodním prádle punčochy jsou.. ;)
Ale já bych počkal na článek... 8-)
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Bormi
Příspěvky: 37
Registrován: Pá 06. Bře 2009 17:53:08
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Bormi »

Vechio:
Disponuje, ale bohužel zatím ne dost dlouho a hlavně nedisponuje znalostí angličtiny takže jí to trochu trvá než něco najde a přeloží si k tomu komentáře. :evil:
Takže jsem jí musel naťuknout, kde hledat. Ale vzhledem k tomu, že stejně čekám na nízké boty, počkám si i na článek.
Avátar uživatele
Spakona
Příspěvky: 114
Registrován: Čt 13. Lis 2008 11:03:39
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od Spakona »

hlavně ať neudělá stejnou chybu při stříhání jako já
tam kam patří boční klín, tedy na kotnících, se látka jen prostřihne - já tam vystřihla trojúhelníky a pak sem ty punčochy nemohla napasovat, protože byly moc široké a málem mě u toho trefil šlak :D
bezprizorní a všudypřítomná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 150
Registrován: Út 10. Ún 2009 9:12:48

Re: Bormi, také vojáček

Příspěvek od mahy »

Spakona napsal:hlavně ať neudělá stejnou chybu při stříhání jako já
tam kam patří boční klín, tedy na kotnících, se látka jen prostřihne - já tam vystřihla trojúhelníky a pak sem ty punčochy nemohla napasovat, protože byly moc široké a málem mě u toho trefil šlak :D

aháá- tak proto jsem ty podělaný fusekle nebyl schopen udělat do nějaké koukatelné podoby. Dělal jsem to jak ty. :D :? No člověk se pořád učí.
Omnis exceptio est ipsa quoque regula.
Desátník Moravského podhoráckého pěšího pluku
Odpovědět