Prostě jak to nedělat..

Aneb kritika všeho a všech :-D
Zamčeno
Avátar uživatele
Zagloba
Příspěvky: 131
Registrován: Ne 07. Pro 2008 17:04:12

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Zagloba »

Tak pokud se ti podaří postavit pěkného arkebuzíra i s koněm, smeknu před tebou, protože opravdu kvalitní jízdu aby dnes člověk pohledal. Co se týče kontaktů, pokud si správně vzpomínám, tak snad v Náchodě jeněkdo od koní, informovanější ti snad poradí.

K tomu bojovému kladivu - i takové zbraně bylo možné u jízdy najít (pořád ještě v sedlech často seděli důkladně oplechovaní kyrysníci), budeš-li ale mít arkebuzu, pár pistolí a meč, je podle mně další zbraň zbytečnou přítěží.

K tomu Wagnerovi - je dobré použít jeho obrázky pouze jako odrazový můstek, abys získal přibližnou představu o vzezření tehdejších vojáků, budeš-li ale chtít řešit detailnější věci, neobejdeš se bez dobových obrazů, rytin apod.
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Bum »

tornado68
Příspěvky: 6
Registrován: Ne 28. Pro 2014 20:36:22

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od tornado68 »

Díky za kontakt :-)
Supík
Příspěvky: 18
Registrován: Stř 02. Črv 2010 12:20:55

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Supík »

EDIT: tak jsem to tu hezky promazal. Škoda, že třicítka na brodci tak nehezkým OT flame. Zítra smažu i tenhle můj post. Tímto vyhlašuji speciální provizorní pravidlo pro toto vlákno:
Kdo komentuje, tak vždy jen konkrétní věc s popisem toho co je špatně. Následně má každý nick možnost pouze jednou reagovat na původní popis. Kdo toto poruší dostane varování. Za víc varování bude následovat ban.



A STOP. Tato debata právě překročila míru, kterou jsem zde ochoten tolerovat. Už je to spíše osobní spor. Domluvte se prosím přes soukromé zprávy. Pokud chcete založím vám vlastní neveřejné fórum. Až se doberete poklidného výsledku a vylezete ze svých zákopů, tak sem napište jak jste se domluvili. Zapomeňte na vše co jste si doposud řekli a začněte znovu.

Vaše OT příspěvky přesouvám mimo veřejně viditelné fórum.
Pokud vaše OT diskuze bude v tomto vlákně pokračovat, tak riskujete že začnu mračit.
A není to apríl...
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Bum »

Takže když to shrnu, původní uštěpačné a argumentačně nepodložené Olaffovo plivnutí tu zůstalo, reakce na ně už ne. :roll: Ok.
merlin
Příspěvky: 2
Registrován: Út 24. Bře 2009 13:57:32

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od merlin »

No tak to je teda pěknej hnus vážení. Nechá se tady plivat na slušný pracovitý lidi od póvlu co nikdy nic neudělal a nikdo ho nezná, a když se ti lidi brání, tak to smažete? A smažete to i s tím popliváním, jako aby byly všechny důkazy odstranění? To je pěknej hnus. Jenom pěkně zpátki vytáhněte tu fotku i s tím uštěpačným popisem, ať to všichni vidíme a Hugo44 se může bránit. Dělá nejlepší zbraně v republice,tak po něm závistiví póvl jde, kamarádíčci jedni,to je jasný.Je to hnus.Už i tady.
Blokujete a mažete. fuj.
Naposledy upravil(a) Supík dne Čt 02. Dub 2015 22:19:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: změněno příjmení na nick
Supík
Příspěvky: 18
Registrován: Stř 02. Črv 2010 12:20:55

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Supík »

Medvědí služba
Streisand effect

1. touto olafo-hugovou (O-H)kauzou jsem strávil celkem už cca 3 hodiny psaním na všechny strany a bohužel to zjevně nekončí. Oba dotyční jsou s tím srozuměni a nemají s mým řešením pomocí ukončení a výzvě ke smíru v SZ problém.
2. Olaffův odkaz jsem pouze zneaktivnil. On totiž světe div se nikoho nepoškozuje. To, že ho sem dal je pouze Olffův problém.
3. ano plivnutí zde zůstalo, pravidlo které jsem nastavil platí od včerejška a na stranu 19 se nevztahuje. Pokud bych chtěl pročistit toto vlákno od všech problematických příspěvků, tak tu nezůstane nic a mne nezbyde ho smazat.

pro merlin:
4. pokud někomu vadí, že někdo koho nezná prohlásí, že na nějaké akci bylo z 95% všechno špatně. Tak je mi ho spíše líto a nemohu pomoci.
5. pokud někdo o mé práci s udržením běhu fóra prohlásí, že to je "hnus" a podloží to argumenty jako Merlin se 2 posty, tak se jen směji. Mohlo by se mne to dotknout. ale nedotkne se mne to protože vím, že to dělám dobře. Stejně by se podobné prohlášení nemělo dotknout nikoho kdo ví, že něco dělá ok.
6. pokud se domníváš, že zde někdo po někom jde, tak mi tě je líto. S tím pocitem se žije asi hrozně :)
7. pokud má někdo problém s poškozováním (zde na fóru) své osoby a tím souvisejícím právem, tak ať mi napíše na mail sup@vorel.eu. Já se mu budu věnovat a jako v tomto případě zjednám nápravu. V případě, že se obrátí na PČR a já poskytnu patřičnou součinnost.
8. dotyčné příspěvky byly pouze (jak jsem již psal a někdo ten text nepochopil) přesunuty mimo veřejně viditelné fórum.
9. to, že se někdo dožaduje pokračování nesmyslné kauzy, je z mého pohledu pouze žadoněním o pokračování reality show, která má uspokojit jakési obsesivní nutkání. Od toho tu fórum určitě není.
10. nikdo nikoho zde doposud v relaci ke kauze O-H, nezablokoval. Tedy nevím o jakém blokování píšeš. A protože se chci vyhnout dalším zbytečným a z mého pohledu hloupým pokračováním, tak tě Merline blokuji a vyslovuji ti doživotní ban zde na třicítkovém brodci. Za 6 let jsi zde napsal 2 příspěvky nevalné úrovně. A to pouze v této O-H kauze. Myslím tedy, že to nikoho mrzet nebude.


Deset bodů asi už stačí. Další diskuzi na téma poškozování nicku Hugo44 veďte pouze se mnou prostřednictvím SZ nebo na výše zmíněném mailu.
Třicítkový brodec je moderované soukromé fórum, které má sloužit jako trvalý zdroj inspirace a poučení. Nikdo nikomu nedrží mušketu u hlavy a nenutí ho proti jeho vůli toto akceptovat a chodit sem. Pokud někdo někoho poškozuje, tak se dá zjednat náprava. Je to zde totiž moderované fórum. (naštěstí :) )

Takže snad jen závěr: Jakýkoli OT v tomto vlákně povede k okamžitému a trvalému banu a bez vyjímky.
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

Bum napsal:Takže když to shrnu, původní uštěpačné a argumentačně nepodložené Olaffovo plivnutí tu zůstalo, reakce na ně už ne. :roll: Ok.
Na to co je v albu co jsem dal Olaff mam prakticky stejny nazor - je tam opravdu hodne spatnych veci. Ale podme z toho udelat moznost jak se posunout dal a pomoci tak lidem, kteri evidentne nevi v cem delaji chyby. Prave kvuli tomuto jsem tohle tema zakladal. A abysme byli konkretni tak zkus Bume vybrat par obrazku, ktere ti prijdou dobre a muzeme je tu probrat. Nebo by si mohl vytvorit nove tema.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Armin
Příspěvky: 10
Registrován: Stř 20. Led 2010 13:49:26

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Armin »

Nejsem sice Olaff, ale přesto mi to nedalo, abych si ty fotky prohlédl…

Jelikož nejsem odborník na třicetiletou válku, mam v této souvislosti na Buma pár dotazů.

Fotka č. 3 – ten bubínek s umělou blánou je předpokládám zcela dobový. U toho igelitového pytlíku si nejsem zcela jist, ale předpokládám, že má dodávat táboru ten správný feeling..

Fotka č. 4 – za třicetileté války se již používaly umělé strojové lemovky? Límec je zdá se odříznut z nějakého lidového kroje, což je nepochybně v pořádku.

Fotka č. 5 – pán má krásný řetízek. Evidentně byl připraven na deštivé počasí, tak si pořídil něco, co mu na rozdíl od plechů nezrezne..

Fotka č. 6 – ten samý pán zjevně stejnou povrchovou úpravu aplikoval na ty krásné přezky na své zbroji… Alespoň nebude mít s jejich čištěním tolik práce jako ten pán před ním se svázáním vlasů tou epesní gumičkou.

Fotka č. 10 – Dyftýn zdá se ještě stále frčí…

Fotka č. 11 – Ty luxusní „GOTICKÉ“ rukavice musely stát pána jistě spoustu peněz..

Jak jsem řekl, nerozumím moc dobovému oblečení, na to jsou tady jiní… jen by mne skutečně zajímalo, to co je na tebou postovaných fotkách skutečně považuješ za správnou a věrnou rekonstrukci třicetileté války?
Zamčeno