Prostě jak to nedělat..

Aneb kritika všeho a všech :-D
Zamčeno
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

Rád bych tu ukázal věci co jsou špatně a věci co by se vyloženě asi dělat neměli. Narazil jsem už na spoustu fotek, které chyby ukazují i věci co jsem viděl přímo v bitvě - jedná se o obecný jev zde ilustrovaný konkrétně na Valdštejnově gardě, na jejihž stránkách jsem na tyto fotky narazil. Jinak takových to věcí je mnohem více a nevyhýbají se jim i jiní - zkušení i nováčkové. Bylo by Dobré se těchto chyb vyvarovat. Nekteré jsou lehce odstranitelné ať už jenom tím jak to dělat, další jsou horší na odstranění protože je už našito či vyrobeno. Nicméně myslím, že nám jde o to samé - přiblížit se k tomu jak to měli a dělali naši předci a doufám že to přispěje k tomu aby se noví chyb vyvarovali a starší aby věděli kde je tlačí v botě a mohli s tím něco udělat.

viz: http://www.valdstejnova-garda.cz/foto/k ... %20001.jpg
špatné je použití kůže(koženky) na oděv kterýžto materiál je pro vojáky nepraktický a těžko dosažitelný, dále pro pěšáky použití jezdeckých bot a potom špatné zacházení s doutnákem u muškety - přivázání za furketu - je dostatek obrázků a drillů podle kterých se dá naučit jak to dělat správně a přitom i bezpečně. viz třeba drilly v dobových knihách: Gheyn, Waldhausen, Hexham..atd.

viz: http://www.valdstejnova-garda.cz/foto/k ... %20003.jpg
tohle je vyloženě sebevražedné počínání- pokud nemám jistotu že mě zbraň vystřelila tohle zásadně nedělám a počínám si jako by šlo o pořád nabitou zbraň. zvláště v bitvách člověk nikdy nemá jistotu že jeho zbraň ránu vydala..v salvě se tato jistota smaže a ztratí.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Šavlis »

Tak jsem myslel, že budeme mít solidní fórum a těmhle pičovinám se vyhneme.

Já nějak nechápu, proč se zabývat se tím, kdo co dělá blbě a vrátil bych se k debatě, jak to dělat dobře.

Čili hlasuji za to, aby se tato debata mázla a zmizela. Je to dětinské a přízemní. Obzvláště ještě tvůj způsob Tomáši, kdy už to není seriozní kritika, ale dělání si někoho nepokrytě prdel. To jestli si to hoši z Liberce zaslouží nebo ne, to už je jiná věc. Každopádně tohle ničemu neprospěje.
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od raia »

:?:

Mnoho skupin či jednotlivců neoplývá takovými znalostmi a zkušenostmi, kterými se zde na fóru mohou někteří chlubit. A moc dobře to chápu. (Ne)bezpečnost jejich počínání se zbraní je poněkud do nebe volající o nápravu.

Ale nemyslím si, že tento hanlivý tón je zrovna vhodný. Myslím, že lidská povaha je taková, že ji tímto přístupem akorát zatvrdíme. A to nechci.

Byl bych rád, kdybychom, když už se tedy sem něco přidá, nekonkretizovali a v zásadě pouze formulovali jasnou příručku "Jak to nedělat" .... :ugeek:
Avátar uživatele
Radim Vaňousek
Příspěvky: 52
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:12:43

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Hmmm. :geek: Nepřijde mi zrovna moc rozumné zakládat tohle téma v raném stádiu vývoje fóra. Berte mě jakobych byl zrovna členem oné skupiny. Co si mám myslet? "Na internetu je pidi LHčkařské fórum, které se mi vysmívá, že jsem mameluk a že hnojím re-enactment. Ts! Kašlu na ně. Nic jinýho nedělaj, než pičujou..."

O pranýři Na 15ovém Brodci jsem váhal, ikdyž už fórum mělo cca 2000 příspěvků a pojalo většinu vyhlášených internetových osob.
Třicítka sice je součástí projektu, který nabývá popularity každým měsícem, ale rozum do hrsti... zatím je TADY PÁR aktivních lidí, co něco řeší a píší.

A kolik vás třicítkářů v Čechách a na Slovensku vůbec dohromady je..? Mraky. A teď si vezměte ten nepoměr ku zdejším registrovaným...

Ano, berte tohle ode mě jako kárání. :!: cílem je osvěta, ne filtrace.
"Mnozí lidé zaměňují hrdost s hloupostí. Je pro ně těžké docílit vlastní pokory, aby jejich vnímání bylo obohaceno o poznatky druhého, moudřejšího člověka."
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Alistaire »

Mno, Vechio to pojal brodeckým stylem SSB, což myslím není úplně štastný.
Tedy ne že by úplně neměl pravdu, ale zas na druhou stranu tohle celé fórum ještě nemá dostatečný background na ustání takhle podané kritiky, zejména takové co není ani tak kritikou, jako rovnou popravou. :roll: To má pravdu zase Radim.

Nicméně situace podle mne vyžaduje v řadě případů i přímé ukázání na to, jak "to" nemá vypadat. Aby se další lidé neblamovali opakováním něčeho, co je nedobré, nebo dokonce dost nebezpečné (zacházení se zbraní).
Můžeme to přecházet, a zavírat nad tím oči, ale je to dobře? Asi všeho do času...

Zrovna tihle kluci jsou totiž ideálně zmatečným příkladem na vybavení. Jejich look totiž vypadá kompaktně, a atraktivně, pro člověka neznalého je to prostě perfektní...
A nemyslete si, že už jejich vybavení nechtějí kopírovat nějací další lidi... nebudu jmenovat, snad už jsme si to s dotyčnými vysvětlili.

Takže tohle fórum bych nechal.
A ponechal bych v něm i odkaz na tuto grupu.
Ale požádal bych Vechia, aby si stáhnul komentáře, a nechal jednu fotku, u které se krátce dopíše, že ačkoli tato skupina vypadá kompaktně a atraktivně, není jejich vybavení v pořádku, a možná několika body proč, a kde se najde jak by to být mělo.




EDIT: úvodní příspěvek upraven, takže tohle tu nechávám dočasně pro zachování kontinuity...
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od vechio »

Jasně takové výtky beru. Jsou konstrutivní a nedělá mi problém příspěvky jinak naformulovat. Tak trochu jsem chtěl vyvolat rozruch a polemiku o takovém způsobu diskuze. Jde mě o to že jsou věci které nemůžeme odstranit tím že budeme říkat že takle a takle to to dobré. Jsou věci které jsou vyloženě špatné a je třeba říci takle opravdu ne - je to nebezpečné, hloupé, zavádějící. Možná na to ještě nedozrál čas.
Moožná bysme tady na tomhle místě mohli vést diskuzi zda je tohle téma vůbec vhodné..já si myslím že ano. co vy?
Zkusím příspěvek přeformulovat nebo ho klidně vymažu. Vůle lidu vůle boží. Je to na vás.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Radim Vaňousek
Příspěvky: 52
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:12:43

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Vůle boží:
jo, jsem pro. Ale byl bych pro to, abychom jim nemluvili za zády, pokud znáte jejich web, nebo maily. Až upravíte příspěvky, pozvěte je sem a rozeberte s nimi, co dělají špatně. Salón krásy by to chtělo rozšířit. ;)
"Mnozí lidé zaměňují hrdost s hloupostí. Je pro ně těžké docílit vlastní pokory, aby jejich vnímání bylo obohaceno o poznatky druhého, moudřejšího člověka."
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Alistaire »

a já to přes víkend promažu...
kdo chce, tak si smaže svůj příspěvek dřív sám, OK?
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od Olaff »

Radim Vaňousek napsal:Vůle boží:
jo, jsem pro. Ale byl bych pro to, abychom jim nemluvili za zády, pokud znáte jejich web, nebo maily. Až upravíte příspěvky, pozvěte je sem a rozeberte s nimi, co dělají špatně. Salón krásy by to chtělo rozšířit. ;)
Ono vobec by mozno stalo za to rozposlat tridsiatkovym skupinam maily, ze vobec take forum existuje...
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
raia
Příspěvky: 322
Registrován: Ne 16. Lis 2008 22:33:31

Re: Prostě jak to nedělat..

Příspěvek od raia »

Alistaire napsal:a já to přes víkend promažu...
kdo chce, tak si smaže svůj příspěvek dřív sám, OK?
Bohužel na to smazání oprávnění nemáme.
Zamčeno