Klieste na odlievanie guliek

rado
Příspěvky: 73
Registrován: Stř 15. Črc 2009 9:50:54

Klieste na odlievanie guliek

Příspěvek od rado »

Zdravim, nevedeli by ste mi prosim poradit nejakeho vyrobcu kliesti na odlievanie guliek? Viem, ze lacnejsou alternativou je kupit klieste Lee alebo pod., ale:
- ked ich u budem zhanat, nech vyzeraju poriadne, aspon trochu historicky
- jedna z muskiet ma znacne "nestandardny" kaliber - velky ako svina, tak velke klieste Lee a pod. vyrobcovia nemaju
vopred vdaka.
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klieste na odlievanie guliek

Příspěvek od Olaff »

Fuji mi ukazoval niekedy na jesen jedny velmi pekne... Bol by som ich vzal hned sam, ale nesedel mi kaliber... Na jednu gulu, aj s kliestikmi na ustrihnutie zvysku olova...

Bohuzial, foto nemam, ale skus jeho... Inak potom niekto cez FIW by mohol vediet, kto to vyraba, u nich ma klieste skoro kazdy...
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
rado
Příspěvky: 73
Registrován: Stř 15. Črc 2009 9:50:54

Re: Klieste na odlievanie guliek

Příspěvek od rado »

Vdaka Olaf, zavolam mu.
Budem vdacny aj za ine tipy.
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klieste na odlievanie guliek

Příspěvek od Olaff »

Este mi napada, ze od tridsiatkarov prave Savlis by este mal byt v kontakte s Rogers Rangers od FIW, snad cez neho by sa dalo cosi najst u nich. Ale to uz len strielam. Pripadne sa mi zda, ze Jirka Matyas alias Saytam spominal klieste. Ale podobne ako u Savlisa, bojujem s vlastnou pamatou.
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
rado
Příspěvky: 73
Registrován: Stř 15. Črc 2009 9:50:54

Re: Klieste na odlievanie guliek

Příspěvek od rado »

V pohode, dakujem. Nejakeho vyrobcu mi spominali aj chalani z Altblau, tak ak sa dopracujem k menu, postnem to tu pre poriadok.
Odpovědět