Bila hora 22.-23- 9. 2012

Odpovědět
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Olaff »

mahy napsal:Tak kde je zakopaný pes? :o
Podla mna prave v tom, ze to organizuju ludia, ktori maju k napoleonike taky vztah, ze si ju nedovolia kurvit...
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Bum »

Pes je zakopaný v penězích, které má organizátor šanci získat. Bitva u Slavkova je mnohaletý obří mezinárodní projekt se státní i krajskou podporou a se sponzorskou účastí dalších x firem. V daném místě je to navíc zásadní kulturní akce s desetitisícovou návštěvností - na kterou lze navíc uvolnit tak velký plac, že se tam ty tisíce diváků a účinkujících vejdou. Prostě zase ještě úplně jiná dimenze velikosti než Bílá hora. Celkem prosté.
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Olaff »

Otazka: Robil by si ty cosi, co sa ti financne nevyplati, tolko rokov? :idea:

Tolko k peniazom...
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Bum »

Tak teď jsem zrovna po dobu osmi měsíců velkou část volného času trávil prací právě na jednom projektu, který se mi finančně nevyplatí, a nevím, jestli se vyplatí jinak. To jen tak na okraj:-)
Nicméně zpět, když je tu tolik schopných lidí s hlubokým vztahem k třicítce a k vojenství, postaví na jaře tu bitvu u Jankova na úrovni Slavkova? Se spaním v teple, s jídlem a ne jedním, se slámou, se senem, s vodou, s proplácením cesťáků i nákladů? Jestli jo, fakt se budu snažit, abych to požadované KM splňoval:-)
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Olaff »

Bum napsal:Jestli jo, fakt se budu snažit, abych to požadované KM splňoval:-)
No... Myslim si, ze toto je presne ten sposob myslenia, vdaka ktoremu si ty na Bilende spokojnejsi ako ja a "par" dalsich ludi...

Taky postreh k tomu, ze aj toto je vec, ktora ovplyvnuje organizatora a jeho pracu. Mne keby na akciu prisiel niekto s tym, ze si je vedomy toho, ze nesplna poziadavky, ale to len preto, lebo sa niekde inde nerobi lepsia akcia, poslem ho doprdele...

No a kedze je takychto plna Bilenda, je to dalsi dovod, aby sa organizator nemusel sarpat. Ved naco, ked sa najde dost blbcov, co mu tam pridu tak ci tak...

Ale ok, ja spokojny nie som, nepridem... Ty spokojny si, prides a budes sa z toho tesit... Drzim ti palce a ocenujem moznost volby... 8-)
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
Avátar uživatele
Alistaire
Příspěvky: 790
Registrován: Út 11. Lis 2008 20:40:31
Místo/Bydliště: okolí Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Alistaire »

Já už s přístupem BH nejsem spokojen více let, tudíž už BH nejezdím (nebyl jsem poslední dva roky a vůbec mi to neva), a nereptám. Mám možnost - beru/neberu. Asi nejsem natolik čecháček, bych vzal, a mudroval že jsem vzal špatně...
https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život v období první poloviny 17. století

https://www.historickaremesla.cz DANAR Centrum historických řemesel
Hurvinek
Příspěvky: 21
Registrován: Čt 26. Bře 2009 6:49:56
Místo/Bydliště: Okolí Brna

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Hurvinek »

Já letos třeba jel jen proto abych regimentu navařil, protože to bylo jediné co mne osobně lákalo. Jinak jako každoročně jet na akci kde mi organizátor povolí pod jeho vedením udělat si bitvu, dovézt si dřevo, a ještě mu výdělečnou akci sponzorovat :evil: to opravdu nemusím.A jejich výmluva že loni prodělali mne osobně nezajímá to je jen důkaz toho že nejsou schopni organizovat takovou velkou akci.Nehledě že to dokazují každý rok.
Promne je to komerční akce, kde očekávám minimálně proplacený cesťák. Pokud jedu na akci kde se vybírá dobrovolné vstupné je mi jasno, že ten cesťák možná nebude a tam mi to neva.
Avátar uživatele
Saman
Příspěvky: 211
Registrován: Ne 11. Říj 2009 17:48:41
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Saman »

Bum napsal:Proč ale takových větších akcí nepřibývá, když jsou tu lidi, kteří vědí, jak to má vypadat? Jsou tu Valdštejnské slavnosti (Jičín, Frýdlant, Cheb), kde Cheb mimochodem přešel z roční na dvouletou periodicitu, takže nic moc růst. Je tu Bílá hora, co je tu dál?
Já jsem si nejvíce užil nekomerční Chotěšov (bohužel už nejsou finance), loňskou Ostravu (kde jsme si zamanévrovali dle vlastního uvážení), Tatu (luxusní, bohužel nečeská) a Cvikov (malá akce ale už tradiční). Asi jsem i na nějaké zapomněl. Kromě Taty v Maďarsku jsou to všechno malé lokální akce, kde si člověk může víc zahrát a méně poslouchat organizátory (celý regiment deset kroků dozadu.. pět doprava.. zatím neútočte, rozsekali bysteje moc brzo.. stůjte, nic nedělejte ale občas umírejte.. grrr).
mušketýr Regimentu zemské hotovosti

Arte et marte dimicandum!
~ Je nutné bojovat moudře a tvrdě!
Vlkodlak
Příspěvky: 8
Registrován: Pá 05. Ún 2010 1:51:08
Místo/Bydliště: Boskovice

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Vlkodlak »

Bum napsal:Tak teď jsem zrovna po dobu osmi měsíců velkou část volného času trávil prací právě na jednom projektu, který se mi finančně nevyplatí, a nevím, jestli se vyplatí jinak. To jen tak na okraj:-)
Nicméně zpět, když je tu tolik schopných lidí s hlubokým vztahem k třicítce a k vojenství, postaví na jaře tu bitvu u Jankova na úrovni Slavkova? Se spaním v teple, s jídlem a ne jedním, se slámou, se senem, s vodou, s proplácením cesťáků i nákladů? Jestli jo, fakt se budu snažit, abych to požadované KM splňoval:-)
Já si trochu blbě rýpnu, ale máš tušení, jak Slavkov, matně tuším 1978, začínal ? Máš opravdu pocit, že se první ročník akce dá udělat se stejnou podporou jako 20., 30., ...?
Na druhou stranu 8. ročník už by tam pomalu směřovat mohl.

V zásadě nereptám, vím proč jsem jel a jel bych tam z toho důvodu zas. Ovšem dožralo mě a myslím, že všechny "poláky", že po X letech nadávání na šavličkáře, za náma v nedělu přišli "že by bylo fajn, kdybysme nechali píky a muškety v táboře, protože je potřeba přepadový komando", jen tak k tomu posunu.
Bez karabeli ani z pościeli, bez obuszka ani od łóżka.
Avátar uživatele
Bum
Příspěvky: 72
Registrován: Po 08. Ún 2010 20:44:45

Re: Bila hora 22.-23- 9. 2012

Příspěvek od Bum »

Hm. Je pravda a současná doba si to žádá, že co se nevyvíjí (byť způsobem změna pro změnu), to bývá odsuzováno k zániku. Je možné, že zanikne i Bílá hora a dokonce to všichni třicítkáři budou slavit (já teda ne, ale spousta lidí bude zřejmě cítit ohromné zadostiučinění).
Pak holt někdo další bude postaven před to, že chce-li mít kam jezdit, bude muset postavit novou akci úplně od nuly, jinde a jinak. Při jejím stavění bude konfrontován s řadou problémů, které jej předtím nenapadly, a zjistí, že jakkoli nechtěl dělat kompromisy, stejně nějaké dělá. A po skončení akce (nedejbože výdělečné) bude opět všemi svorně nenáviděn a kritizován, že si na nich namastil kapsu.
Nebo může tu akci postavit z altruismu jako nevýdělečnou, všichni ho budou chválit, jak skvěle si jí užili (já tedy ne, asi tam nebudu) a udělá ji přesně jednou. Rok na to už to bude maximálně komorní setkání a další rok nebude vůbec nic.
Je to prosté: Nejste-li dost silní, abyste si v jednom projektu prosadili svou, neviňte z toho někoho druhého. Nikdo jiný za to nemůže. Fakt ne.
Nejste-li dost nápadití a iniciativní, abyste vytvořili vlastní projekt, neviňte z toho někoho druhého. Nikdo jiný za to nemůže. Fakt ne.
Jste-li dost silní, pak si to prosaďte, udělejte si po svém, co chcete, jak chcete, trvejte si na své vizi (jako Wothan s Curií Vítkov) a možná se stanete inspirací a třeba i normou pro ostatní.
Jestli je, Olaffe, tvůj přístup takový, že "búúú, já bych to chtěl jinak a voni mě nenechají, tak to já si s nima nebudu hrááát", tak se asi fakt v těch přístupech neshodnem. On tvůj přístup mimochodem asi takový není, ale pokud mě chceš za každou cenu ironizovat, tak to směrem k tobě zvládnu taky.
A jestli tu je tvůrčí potenciál lidí schopných stvořit novou silnou akci a opravdu máte pocit, že na Bílé hoře tomu brání jen organizátor (já ten pocit úplně nesdílím, ale budiž), tak se fakt nabízí postavit na jaře pořádně ten Jankov. Klidně na něj nalákat Švédy i Němce a ukázat, jak se to má dělat. Co přesně vám brání kromě vaší lenosti či neschopnosti?
Odpovědět