Rajhrad - august 2010

Odpovědět
Avátar uživatele
Poceto
Příspěvky: 10
Registrován: Po 23. Srp 2010 16:09:58

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Poceto »

Indyján napsal:Děkuji za napravení. Jenže jsou někteří lidé, kteří hlasité noční hudbě říkají discotéka i když hraje Kabát. Kteří vlastně hrají hospodské disco.
já děkuji za pochopení a s tou diskotékou je to bohužel velká pravda :D
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Šavlis »

Lorem Ipsum......:)

Rajhrad nahovno, Bílá Hora nahovno, Frýdlant nahovno, když tak čtu ty spousty recenzí a kritik na všech možných webech, přemýšlím kam se bude jezdit, až se na to pořadatelé, protože mají feedback nahovno, poprávu vyserou:)
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od vechio »

Šavlis napsal:Lorem Ipsum......:)
Rajhrad nahovno, Bílá Hora nahovno, Frýdlant nahovno, když tak čtu ty spousty recenzí a kritik na všech možných webech, přemýšlím kam se bude jezdit, až se na to pořadatelé, protože mají feedback nahovno, poprávu vyserou:)
My jezdíme do Košic.. :lol: :lol:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Loudis
Příspěvky: 496
Registrován: Út 10. Ún 2009 19:26:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Loudis »

Šavlis napsal:Lorem Ipsum......:)

Rajhrad nahovno, Bílá Hora nahovno, Frýdlant nahovno, když tak čtu ty spousty recenzí a kritik na všech možných webech, přemýšlím kam se bude jezdit, až se na to pořadatelé, protože mají feedback nahovno, poprávu vyserou:)
Toho se také bojím. Proto doufám, že udržíme úroveň debaty v dosud slušných mezích a jak již jsem řekl: Já so do Rajhradu zase rád vrátím ... a pak to zase můžeme zdrbnout :mrgreen: Zaznělo tu dle mého názoru několik obecných pravd a pokud si je pořadatelé vezmou za své, mají tyto diskuse smysl. Doufám, že tak to i pořadatelé berou a nenechají se tím znechutit. To by byla opravdu škoda.
A k tomu disku - ačkoli ho nemám rád, kravál mi večer vadí, raději posedím s kamarády u kytary - zde mi to (czela nečekaně a nevím proč) nějak sedlo a docela jsem si zatrsal. S Čangim jsem si i skočil z pódia do davu :shock: No nepoznával jsem se :lol: Takže někdy je celkové vnímání akce dost individuální...
"velitel šéf" Regimentu zemské hotovosti
DIMICANDUM

http://zemskahotovost.cz
Avátar uživatele
Indyján
Příspěvky: 261
Registrován: Út 11. Lis 2008 16:49:04
Místo/Bydliště: Morava

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Indyján »

Se omlouvám, pokud vám akci haním, nebylo to v úmyslu. Prostě jen úvaha, nic za tím nehledejte.
Lepší mrtvej frajer než živej srab. MM

generál svobodník chorvatského hraničářského pluku 63. GIR Karlstädter-Szluiner,střelec a halapartník v pozdně gotických projektech.
http://sedmiletka.brodec.org/index.php
Avátar uživatele
Olaff
Příspěvky: 841
Registrován: Stř 12. Lis 2008 0:35:58
Místo/Bydliště: Košice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Olaff »

Šavlis napsal:Lorem Ipsum......:)

Rajhrad nahovno, Bílá Hora nahovno, Frýdlant nahovno, když tak čtu ty spousty recenzí a kritik na všech možných webech, přemýšlím kam se bude jezdit, až se na to pořadatelé, protože mají feedback nahovno, poprávu vyserou:)
Ale neeeeeee... Osobne nemam pocit, ze by to boli nejake zavratne kritiky. A zvycajne aspon k tymto tridsiatkovym sa vzdy objavia aj nejake navrhy na zlepsenie konkretnych veci, co je dolezity faktor... Rozumny organizator by sa tymto nemal nechat znechutit do takej miery, aby sa na to vyprdol... A ked, tak sa poskladame a urobime konecne akciu podla seba a nikto nebude moct pindat... :twisted:
Die Kompanie - zájmové sdružení studující dobový civilní i vojenský život, vojenské umění a řemesla v období první poloviny 17. století

https://www.facebook.com/ProjektDieKompanie
ppavon
Příspěvky: 117
Registrován: Čt 08. Říj 2009 13:12:07

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od ppavon »

Zdravím, dovolím si připojit názor. nebudu hodnotit organizační věci, ty byly vysvělteny a zde mi v podstatě nic moc nevadilo.

Ale musím zareagovat směrem k bitvě. Měl jsem možnost se zůčastnit posledních dvou ročníků. Tahle letošní bitva byl pro mě jednou z nejhorších bitev.

Nácvik všech byl zcela zbytečný, vzhledem k tomu, že se v poli nedělo nic význěmného co by měli všichni vědět.
Byl jsem na straně císařských. Jestli tu někdo tvrdí, že náš útok trval hodinu, tak lže. My tam umírali nudou. Tam se vůbec nic nedělo. Jen se postávalo, čekalo. Já měl strach(a nejen já), jestli si aspoň na minutu zašermuju. Naštěstí jsem neposlechl velitele(stejně jako pár mých spolubojovníků), přežili jsme poslední salvu a běžili si zašermovat. Přijde mi fakt škoda, když se jednotky šoupou jen dopředu dozadu a k nějakým střetům a bojům nejsou připuštěny. A jedna z nejtrapnějších věcí byla, když Regiment zemské hotovosti musel v pozoru čekat sešikovaný před Švédy a vytrpět si 2(slovy dvě) salvy napřímo, nevím jestli to bylo kvůli tomu aby se nepřítel trefil nebo si to někdo jako ve fotbale zaplatil.

A nemluvím o nějakém zatloukání děla... Sotva jsme se dostali do útoku, dělostřelci byli v obležení.

A padání při bitvě. Pojdme se dohodnout že se nebude padat vůbec. To bude totiž nejjednodužší... 8-)
Pikenýr Regimentu zemské hotovosti
Avátar uživatele
marod
Příspěvky: 9
Registrován: Čt 12. Ún 2009 23:00:29

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od marod »

Loudis napsal:Marode, prosil bych o vysvětlení. Fakt nevím, proč trvaly první dva útoky císařských hodinu (a nechce se mi tomu ani věřit). Hodinu to tak trvalo k popravě Čangiho - dle mého odhadu. Byl jsem sice "jen" velitelem jedné jednotky na císařské straně, ale fakt nevím co mělo způsobit zdržení našich prvních dvou útoků. Co Švára řekl, to jsme udělali a vesměs obratem (tedy jak rychle to jen jde s velkými jednotkami...). Nedorozumění byla vlastně jen před bitvou, po vypuknutí bitvy probíhala konunikace s velením hladce (alespoň co se mne osobně týče - co se dělo u jiných jednotek, případně "za mými zády" nevím...). Buď tedy prosím konkrétnější.
Konkrétně se omlouvám velitelům na císařské straně pokud jsem je urazil, neměl jsem to v úmyslu
Nevymýšlel jsem scénář bitvy. V rámci bitvy jsem koordinoval zvukaře pod lešením s kamerou a na její průběh jsem měl vliv asi tak jako na změnu ročních období.
Bitvu řídil pouze Luboš u Švédů a Švára u císařských.
Podle mně trvaly první dva útoky déle než měly a neumím odpovědět proč.
pikenier und corporal des Altes Blaues regiment

http://www.altblau.cz
http://www.asmodeus.cz
Avátar uživatele
Bombon
Příspěvky: 57
Registrován: Stř 27. Led 2010 23:42:29

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Bombon »

Tak ja se taky pridam se svou troskou do mlyna, coby svedsky rotmistr na uplne pravem kridle...

Co se padani tyce, nemuzu si stezovat, bo jsem jsem by na zemi vic nez obvykle - vcetne nakladacky od kozaka, ktery me vymlel zuby kopim, ale to se nemuselo moc dohravat. Ale jinak co jsem koukal, padali lidi kolem mne i naproti jako mouchy (a nejen vedrem).
Jako rotmistr jsem nabijel, strilel a kontroloval si lidi v rote a mel jsem s tim co delat. O scenari jsme nevedeli ani zbla a vubec nam to nevadilo. Byli jsme na nacviku, ale nebylo slyset a navic od poslouchani scenare mame velitele. O nejakych divadelnich vsuvkach ani nevim (poprava, zatloukani kanonu, horici mlyn? atd...)
Nejvetsi problem jsme meli s tim, ze jsme sotva stacili vykryvat cele vele kridlo cisarskych, takze jsme byli povetsinou celkem biti :-D
Cisarskym se to odpocivalo, kdyz tam meli stin jak krava (tedy jejich leve kridlo), ale my jsme se pekne opalili... Ale co, zkolaboval nam jen jeden, takze povolene ztraty v limitu :-D

Jinak zastavame nazor, ze organizator je Buh, tak at si dela co chce. On zaplatil a my se za ty prachy bijem... hlavne kdyz nam platej :-D
Šavlis
Příspěvky: 387
Registrován: Út 18. Lis 2008 13:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Šavlis »

Bombon napsal: Jinak zastavame nazor, ze organizator je Buh, tak at si dela co chce. On zaplatil a my se za ty prachy bijem... hlavne kdyz nam platej :-D
Tak pod tohle se podepíšu! A když se mi to nelíbí, tak se na to příště vyseru....
Obrázek
Alt-Starhemberg Olmütz
http://www.olomouckypluk.cz
Odpovědět