Rajhrad - august 2010

Odpovědět
Avátar uživatele
marod
Příspěvky: 9
Registrován: Čt 12. Ún 2009 23:00:29

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od marod »

Šavlis napsal:
Bombon napsal: Jinak zastavame nazor, ze organizator je Buh, tak at si dela co chce. On zaplatil a my se za ty prachy bijem... hlavne kdyz nam platej :-D
Tak pod tohle se podepíšu! A když se mi to nelíbí, tak se na to příště vyseru....
Děkujem chlapi, my jsme totiž nepoučitelní, takže pravděpodobně uspořádáme i šestý ročník :P
pikenier und corporal des Altes Blaues regiment

http://www.altblau.cz
http://www.asmodeus.cz
Avátar uživatele
Poceto
Příspěvky: 10
Registrován: Po 23. Srp 2010 16:09:58

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Poceto »

marod napsal:
Šavlis napsal:
Bombon napsal: Jinak zastavame nazor, ze organizator je Buh, tak at si dela co chce. On zaplatil a my se za ty prachy bijem... hlavne kdyz nam platej :-D
Tak pod tohle se podepíšu! A když se mi to nelíbí, tak se na to příště vyseru....
Děkujem chlapi, my jsme totiž nepoučitelní, takže pravděpodobně uspořádáme i šestý ročník :P

PROBOHA TO JE DĚSNÁ PŘEDSTAVA v tudle chvíli. Myslim že se z pátýho ročníku budu léčit minimálně do vánoc. A nejen já.
Ale fakt děkujem za podporu a povzbuzjící názory :D .
Avátar uživatele
Loudis
Příspěvky: 496
Registrován: Út 10. Ún 2009 19:26:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Loudis »

ppavon napsal: Naštěstí jsem neposlechl velitele(stejně jako pár mých spolubojovníků), přežili jsme poslední salvu a běžili si zašermovat.
A jedna z nejtrapnějších věcí byla, když Regiment zemské hotovosti musel v pozoru čekat sešikovaný před Švédy a vytrpět si 2(slovy dvě) salvy napřímo, nevím jestli to bylo kvůli tomu aby se nepřítel trefil nebo si to někdo jako ve fotbale zaplatil.
Ad1: Koho jsi (ne)poslouchal? Já několikrát hulákal před poslední "likvidační" salvou "polovina až tři čtvrtě padlých" - nejsem až takový ignorant :-) Že to popadalo téměř všechno, mne také překvapilo. Na to, abych ze čtyřiceti lidí jmenoval přesně kdo má padnout a kdo ne fakt nemám čas ani kapacitu...
Ad2: Na tom není nic trapného. Když se totiž regimenty k sobě přiblížily, tak do sebe střílely a neutíkaly a neschovávaly se před každou namířenou flinotu (alespoň běžně). Opak je naproti tomu trapný... Nejsme partyzáni ani zálesáci, ale ve formaci bojující jednotka. Jo a pořadatel si to skutečně zaplatil - stejně u Tebe, jako u mne :-)
"velitel šéf" Regimentu zemské hotovosti
DIMICANDUM

http://zemskahotovost.cz
ppavon
Příspěvky: 117
Registrován: Čt 08. Říj 2009 13:12:07

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od ppavon »

Uposlechl, neuposlechl, dobrá... Nakonec to vyšlo celkem hezky.

Ale za trapné opravdu považuji, když proti sobě stojíme několik minut a na vzdálenost nějakých 7 metrů do sebe necháme několikrát střílet. To, že jsme ve formaci bojující jednotka(což si uvědomuji) ještě neznamená, že jsme sebevrazi, neschopni se bránit... Nemusíme být partyzáni abychom po prvním výstřelu šli do útoku. A v tomto názoru nejsem ojedinělý. Dále bez komentáře.
Pikenýr Regimentu zemské hotovosti
Avátar uživatele
Loudis
Příspěvky: 496
Registrován: Út 10. Ún 2009 19:26:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Loudis »

To probereme osobně třeba v Chebu. Jen stručně zmíním několik faktorů, které je potřeba vzít v potaz: 1) bezpečnost (vběhnout někomu do nabitých flint, nebo ho napadnout při ládování - jistě účinné, ale nebezpečné - jako pikenýr jsem to také dlouho nechápal, leč doučil jsem se...), 2) scénář či přání pořadatele (za stejné situace jako v případě 1 bychom je třeba lehce pobili, ale to nemůžeme), atd. Svoji roli také hraje to, že jsme stáli v jiné formaci a možná poprvé jste si vyzkoušeli to, co naši mušketýři dříve absolvovali běžně, když stáli před vámi píkenýry a stříleli do sebe s nepřátelskými mušketýry. Že jsme na Rajhradě chvíli stáli jakoby netečně, vyplývá z toho, že stále máme málo střelců na nepřetržitou palbu a dokud naši ládují (nyní na boku) a není zteč, pikenýři holt stojí a nepřítel do nich střílí. S tím fakt nehneš, byť bojový adrenalin velí jinak. Znám ten pocit dobře, proto Ti rozumím, ale za daných podmínek to řešit prostě nejde - ale máš-li skutečné řešení, rád si nechám poradit. Myslím však, že zrovna toto divákovi nevadilo - zvláště, když jsme padali. Jo a ještě k tomu padání: obecně (nikoli přímo na Tebe Pavle) doporučuji neřešit ostatní (respektive se tím netrápit) a soustředit se na kvalitu vlastního (padacího) výkonu. Můžeme se pak třeba předhánět v chlubení, kdo padal lépe a krásněji, což mi příjde vtipnější, než stesky ala "...voni nepadaj, já nehraju..." :mrgreen:
"velitel šéf" Regimentu zemské hotovosti
DIMICANDUM

http://zemskahotovost.cz
ppavon
Příspěvky: 117
Registrován: Čt 08. Říj 2009 13:12:07

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od ppavon »

Jirko, nechci aby to vypadalo že kritizuji tebe a tvé velení.. Chápu tvou argumentaci a tvé názory. Jen říkám své osobní postřehy k tomu co se mi příliš nezamlouvá. A ano, bojový adrenalin velel hodně jinak... 8-)
Pikenýr Regimentu zemské hotovosti
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od vechio »

Admin:
Příspěvky o taktice a ztvárňování historických taktik v našich současných bitvách byli přesunuty do nevého tématu v kategorii Taktika.... , zde ponecháno jenom to co se týká hodnocení akcí.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od vechio »

No škoda, že se tu nevyádřil nikdo z organizátorů. Tak aspoň doufám, že se to k nim doneslo, a že si to tu aspoň přečetli.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avátar uživatele
Mlask
Příspěvky: 182
Registrován: Út 11. Lis 2008 19:15:27
Místo/Bydliště: Pribram
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od Mlask »

Vzdyt se dva z nich ozvali a na nektere otazky odpovedeli. Nebo myslis autory bitevniho scenare?
Regiment zemské hotovosti
DIMICANDUM
Avátar uživatele
vechio
Příspěvky: 458
Registrován: Út 11. Lis 2008 11:18:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajhrad - august 2010

Příspěvek od vechio »

Mlask napsal:Vzdyt se dva z nich ozvali a na nektere otazky odpovedeli. Nebo myslis autory bitevniho scenare?
Já sem doufal v to, že se tu ozvou lidi, kteří měli na starost bitvu. Ale zatím tu byli jenom lidi z "technického zabezpečení", kteří i když by chtěli tak nezmůžou nic změnit, či aspoň tak se mě to jeví. Mrzí mě to, že tu není aspoň snaha se zkusit poučit a dopříště to vylepšit, třeba i díky tomu co zde bylo řečeno.
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Odpovědět